Політична партія "Слуга Народу" повідомила, що всеукраїнське опитування, ініційоване президентом Володимиром Зеленським фінансуватиметься коштом партії. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Вищої ради партії 20 жовтня.

 

Як повідомили у партії, "Слуга Народу" не буде проводити дослідження власними силами, а укладе договір із компанією, що проводить соціологічні опитування, пише "Суспільне".

"Громадяни, які будуть проводити дослідження, перебуватимуть за межами виборчих дільниць. Фактично це загальноприйнятий у світі формат екзит-полу. Опитування в цьому форматі проводитимуть 25 жовтня також і на замовлення інших політичних сил", - пояснили у партії.

Там також наголосили, що це опитування не є агітацією, оскільки під час дослідження не буде використано партійної символіки, не буде жодного заклику голосувати за "Слугу Народу" або ж за окремих кандидатів на виборах. Крім цього, члени партії, кандидати в депутати місцевих рад від партії та їхні представники не будуть залучені для проведення опитування і спілкування безпосередньо із громадянами в день проведення виборів.

У "Слузі народу" пояснили, що проведення такого опитування є одним із пунктів передвиборчої програми партії щодо розвитку прямої демократії та народовладдя в Україні.

"Усі витрати, пов'язані з опитуванням, буде показано у звіті партії, який подається в НАЗК. Підкреслимо, що мова не йде про гроші платників податків, оскільки у 2020 році партія "Слуга Народу" відмовилася від державного фінансування та передала ці кошти на боротьбу з COVID-19", - додали у партії.