Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 31 жовтня надіслав листа президентові Російської Федерації Володимиру Путіну з проханням про визначення допомоги, яку Росія може надати Вірменії для "забезпечення її безпеки", пише Суспільне.

Як повідомили у Міністерстві закордонних справ Вірменії, у надісланому листі Нікол Пашинян "досконально представив ситуацію, що склалася в результаті азербайджано-турецької військової агресії проти Нагірного Карабаху, і виклики, що виникли у зв'язку з нею".

"З огляду на наближення бойових дій до кордону Вірменії, факти посягань на територію РВ, які вже мали місце, прем'єр-міністр Республіки Вірменія звернувся до президента Російської Федерації за негайним проведенням консультацій з метою визначення роду і розміру допомоги, яку Росія може надати Республіці Вірменія для забезпечення її безпеки, ґрунтуючись на союзницьких відносинах між Вірменією і Росією і статті 2 "Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу" від 29 серпня 1997 року", - зазначено у листі.

Що передбачає договір між Росією та Вірменією

За радянських часів представники вірменської громади неодноразово зверталися до Москви з проханням передати Карабах до складу Вірменії, а в самому Єревані проходили мітинги на підтримку цієї ідеї. У Вірменії розташована російська військова база, а також обидві країни входять до ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку - російський аналог НАТО). Утім, є одна деталь: гарантії ОДКБ поширюються лише на територію Вірменії та не стосуються Карабаху.

 

Нагадаємо: 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.

5 жовтня США, Франція та Росія оприлюднили спільну заяву щодо ситуації в Нагірному Карабаху, запевнивши, що готові виступити посередниками у мирному врегулюванні ситуації.

8 жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху.

10 жовтня міністерства оборони Азербайджану і Вірменії звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.

18 жовтня Азербайджан та Вірменія звинуватили одне одного у зриві перемир'я.

22 жовтня президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що азербайджанські війська встановили повний контроль над кордоном з Іраном.