Мутації коронавірусу COVID-19 у гризунів і диких тварин можуть призвести до нової пандемії в світі, вважають вчені і експерти, думки яких наводить у четвер газета The Guardian.

"У гіршому випадку ми почнемо нову пандемію в Данії. Існує ризик, що цей мутований вірус настільки відрізняється від інших його різновидів, що нам доведеться додавати в вакцину щось нове. Тому мутація відкине всіх нас до початку ", - сказав професор Корі Мельбак, директор відділу з інфекційних захворювань датського державного науково-дослідного інституту, що займається вакцинами та сироватками.

Він додав, що, тим не менш, сьогодні світ все одно в кращих умовах, ніж був на початку пандемії COVID-19.

"Ми тепер знаємо вірус, застосовуємо заходи, включно з тестуванням і контролем над поширенням інфекцій, і спалах можна буде стримати", - сказав він.

 

Влада Данії з огляду на можливість поширення виявленого раніше в хутряних тварин мутованого штампу коронавірусу оголосила запровадження жорстких обмежень у регіоні Північна Ютландія. Згідно зі зробленою у в четвер, 5 листопада, заявою уряду, ці заходи стосуватимуться сімох муніципалітетів, повідомляє DW.

У цих муніципалітетах буде припинено рух громадського транспорту. З 7 листопада будуть зачинені ресторани, паби, бари та інші заклади громадського харчування, однак їм дозволяється пропонувати їжу на винос. З 9 листопада школярі 5-8 класів перейдуть на дистанційне навчання, а спортзали, басейни і тренажерні зали припинять роботу. Влада також закликала майже 280 000 жителів регіону не виїздити за межі муніципалітетів. За словами прем'єр-міністерки Данії Метте Фредерікси, у цих муніципалітетах фактично можна говорити про справжній локдаун.

В уряді також наголосили, що закликають усіх мешканців цих регіонів пройти тест на коронавірус.

Нагадаємо, напередодні уряд Данії розпорядився винищити усіх норок на хутряних фермах після виявлення випадків зараження тварин коронавірусом SARS-CoV-2, який мутував. Встановлено, що мутований окронавірус передається людям. 

Натепер Данія вважається найбільшим в світі виробником норкового хутра. У цій країні налічується 1139 хутряних ферм і близько 15-17 мільйонів норок, особливо значна кількість цих ферм у Північній Ютландії, нагадує dpa.