За словами ексчиновниці міністерства охорони здоров'я Оксани Сухорукової, рішення про звільнення очільника МОЗ Максима Степанова вже прийняте.

 

Про це екскерівник Директорату медичних послуг МОЗ Оксана Сухорукова написала у Facebook за результатом зустрічі волонтерів з владою в Офісі президента України, що пройшла в п'ятницю, 13 листопада, повідомляє Еспресо.

Оксана Сухорукова розповіла, що за результатом зустрічі волонтерів з представниками Офісу президента вона зрозуміла, що в ОП розуміють ситуацію з коронавірусом по країні.

"Нам сказали: як погано, ми самі знаємо, - що робити?" - прокоментувала Сухорукова.

"На жаль, швидкого, простого і красивого виходу з ситуації немає. Карантин вихідного дня не допоможе. Все одно прийдеться вводити локдаун. Питання часу і кількості смертей в муках.", - наголосила ексчиновниця.

 

Ексчиновниця розповіла про кроки, які запропонували на розгляд представникам ОП:

 

1. Негайне запровадження "короткого" локдауну.

2. За цей час - кисень до лікарень (гроші є, субвенція виділена), хотіла написати під особистий контроль, але чогось злякалась.

3. Наростити тестування і опрацювати алгоритми реагування на тестування.

4. Навчання персоналу. Елементарним речам - як користуватися кисневим концентратором, СРАРом, інфекційному контролю.

5. Забезпечити первинну ланку концентраторами (для тих, кого виписали)

6. Наростити спроможність МОЗ: оголосити конкурси, набрати туди людей, дати їм можливість вирішувати питання боротьби з ковідом, а не закриття контрольчиків.

Сухорукова додала скріншот Телеграму нардепа від "Голосу" Ярослава Железняка, який в суботу, 14 листопада, написав, що в Кабміні погодили звільнення одного з міністрів.

За словами Сухорукової, мова йде про міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

"Пану міністру від щирого серця бажаю одужати, ви ще маєте постати перед судом. На той час, коли ми були в ОП рішення про звільнення Степанова вже було прийняте. Питання, навіщо нас запросили залишається відкритим", - волонтер та ексчиновник міністерства Оксана Сухорукова.