Вакцина від коронавірусу сама по собі не зможе зупинити пандемію. Вона повинна використовуватися лише в комплексі інших заходів для завершення пандемії.

Про це заявив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебрейесус під час брифінгу.

 

"З початку пандемії ми знали, що вакцина буде обов'язковою, щоб взяти її під контроль. Але важливо підкреслити, що вакцина буде доповнювати інші способи, якими ми володіємо, а не заміняти їх", - сказав він.

При цьому глава ВООЗ зазначив, що моніторинг ситуації, тестування і ізоляція заражених, відстеження ланцюжків контактів та інші запобіжні заходи потрібно продовжувати.

Також Гебрейесус заявив, що спочатку запаси вакцин будуть обмежені, тому при вакцинації пріоритетом повинні користуватися працівники сфери охорони здоров'я, люди похилого віку та інші вразливі категорії населення.

Тим не менш і в такому разі "у вірусу буде багато простору для просування", зазначив він.

 

Додамо, що у неділю, 15 листопада, головний інфекційний лікар США Ентоні Фаучі заявив, що захисні маски та соціальна дистанція будуть необхідними навіть після того як з'явиться вакцина від коронавірусу.

"Я б рекомендував людям не відмовлятися від усіх заходів охорони здоров'я лише тому, що ви отримали вакцину (від коронавірусу - ред.)", - заявив Фаучі в інтерв'ю телеканалу CNN.

"Тому що навіть якщо загалом для населення вакцина може бути ефективною на 90-95%, ви не завжди знаєте, наскільки вона ефективна для вас", - додав головний інфекційний лікар США.

За словами лікаря, вакцина дозволить розслабитись і зніме тривогу через можливість заразитись, втім він не рекомендує повністю відмовитись засобів захисту в час пандемії.