Грузинське експертне співтовариство звернулося до Держсекретаря США Майка Помпео напередодні його візиту до Тбілісі. У відкритому листі йдеться про необхідність розмістити в Грузії американські збройні сили на постійній основі, повідомляє "Ехо Кавказа".


Автори звернення вважають, що таким кроком США підтримають грузинський народ на його шляху до свободи і забезпечать просування власних регіональних і глобальних інтересів.


«Постійна присутність американських збройних сил в Грузії. Така політика може включати в себе союзні (американські / європейські) сили на ротаційній основі, а також елементи тилового і повітряного патрулювання, які нададуть американським і союзним силам широкий спектр можливостей для безперервних дій в регіонах Південного Кавказу і Чорного моря. У той же час військова присутність США в Грузії отримає широку підтримку населення, запобіжить неминучим загрозам і допоможе Грузії наблизитися до членства в НАТО », - сказано в зверненні.

 

Серед підписантів - колишні міністри оборони Грузії Іраклій Аласанія і Тіна Хідашелі, екс глава МЗС Тедо Джапарідзе, екс-міністр євроінтеграції Алексі Петріашвілі, екс-посол Грузії в НАТО Грігол Мгалоблішвілі, екс-посол Грузії в США Темур Якобашвілі, політологи Торніке Шарашенідзе, Гела Васадзе і Каха Гоголашвілі.

 

Візит до Грузії глави Держдепартаменту США Майка Помпео відбудеться 17-18 листопада.

Раніше адміністрації президента США запропонували перенести авіабазу з турецького Інджірлік в грузинський Вазіані на тлі зростаючих протиріч між Вашингтоном і Анкарою.