У Литві на дні озера знайшли середньовічного воїна. Поруч зі скелетом були знайдені частини екіпіровки і зброю.

 

Приблизно п'ять століть тому загиблий опустився на дно озера Асвея - найдовшого озера в Литві, що знаходиться за 50 км від Вільнюса.

Століттями він лежав там під шарами бруду та мулу, поки його останки не були виявлені при підводному огляді Дубінгяйского мосту - одного з найдовших дерев'яних мостів в Литві, які до сих пір знаходяться у вжитку, повідомляє LRT.


 

 

Хоча останки були поховані під товстим шаром піску і мулу, знахідка не є похованням, зазначає археолог Олена Пранкенайте з університету Клайпеди, - просто воїн разом зі своєю зброєю занадто довго спочивав на дні озера. Поруч зі скелетом на глибині водолази виявили інші археологічні знахідки - пару шкіряних чобіт зі шпорами, шкіряний ремінь з пряжкою, залізний меч і два ножі з дерев'яними ручками.

 

 

Вчені медичного факультету Вільнюського університету  досліджували останки і повідомили, що вони належать чоловікові, який помер в XVI столітті, хоча вони ще не можуть встановити, чому він загинув. Зброя та інші предмети, знайдені на дні озера біля тіла, вказують на військовий статус убитого. За словами археологів, раніше в цьому регіоні вже розкопували військові поховання, але це перший випадок в країні, коли середньовічний солдат був виявлений під водою.

Дубінгяйский міст був побудований в 1934 році, і його старі балки в даний час замінюються металевими опорами. Археологи спільно з дайверами-любителями скористалися цим, щоб провести власне дослідження цих місць, і тоді дайвери виявили скелет на глибині 9 метрів, оглядаючи опорну систему дерев'яного мосту.

«На даний момент ми припускаємо, що виявлені людські останки можуть бути пов'язані з уже існуючим тут мостом, який вів до Дубінгяйского замку, що знаходився на вершині пагорба на березі озера Асвея», - розповіла Пранкенайте.

Виявлення останків солдата було великим сюрпризом, але великою вдачею також було добре збереження скелета і артефактів. Команда археологів, антропологів і істориків з Національного музею Литви зараз працює над консервацією і інтерпретацією об'єктів. Всі вони потребують ретельного аналізу, перш ніж можна буде відновити картину події.