Палац в Судовій Вишні у XVIII столітті побудували тодішні власники міста графи Коморовські, а «замком Марсів» його називають на честь останніх господарів маєтку - магнатського роду Марсів.

 

Z продовжує публікацію циклу відеооглядів визначних пам'яток Галичини, знятих з висоти. Здебільшого це замки, палаци, фортифікаційні та сакральні споруди, які руйнуються просто на очах, і наше покоління може виявитися останнім, яке ще має шанс побачити їх на власні очі. А тим часом руїни ці навіть у такому стані вражають своєю красою, величчю, вишуканістю архітектурних деталей. Особливо коли дивишся на них згори, мов птах...

 

 

Найбільший розквіт палацу та прилеглого парку припав на часи Яна Марса на початку ХХ століття.

 

Згодом у 1920-х роках його онук Кшиштоф Марс відновив маєток після руйнування у Першій світовій війні. Та уже в Другій світову замок знову понищили і пограбували.

 

Радянська влада влаштувала тут гуртожиток зооветеринарного технікуму. І уже в час незалежності, в 90-х роках, сталася пожежа, після якої замок досі стоїть руїною і занепадає.

 

Кілька років тому на факультеті архітектури та містобудування "Львівської політехніки" розробили проєкт реставрації палацу, а місцева влада готова передати інвестору залишки споруди за 1 гривню та виділити безоплатно землю з метою відбудови та проведення реставраційних робіт для створення Центру Євроінтеграції України.

Однак поки що інвестора знайти не вдається.