Марші протесту проти уряду Олександра Лукашенка відбуваються  в Мінську 15-ї тиждень поспіль. Сьогоднішній "Марш проти фашизму", на відміну від попередніх акцій протесту, не мав спільного пункту зібрання - місцеві марші одночасно проходили в різних частинах Мінська, пише "Свабода".

 

Короткий аналіз

"Такий формат створює більше труднощів для ОМОНу. Їм потрібно весь час рухатися, шукаючи місце збору людей, які швидко міняються. Як результат, затриманих було менше, ніж зазвичай », - заявив політичний оглядач Валер Карбалевич. - Але є і мінуси. Важко підрахувати, скільки людей насправді вийшло. Не всі змогли знайти свою колону. Немає відчуття загальної єдності, враження, що "своїх" багато, що вони - більшість.

Що сталося в Мінську

З 12:00 у багатьох дворах різних міст почали збиратися протестувальники, які приєдналися до "районних" колон - де десяток людей, де кілька тисяч.

Влада Мінська заблокувала не лише багато станцій метро, ​​а й громадський транспорт на проспекті Незалежності. Сили безпеки хаотично блокували дороги в районах протесту. Мобільний Інтернет був вимкнений на 4 години.

 

 

Сили безпеки діяли хаотично і жорстоко, спочатку проводячи лише поодинокі затримання, а потім почали активніше атакувати колони демонстрантів.

Найчастіше силовики застосовували проти мирних протестувальників спеціальні засоби - переважно "пукавки", слабкіші від світлошумових гранат.

 

 

Подібні випадки були зафіксовані в районі станції метро "Каменная горка", в районі Малинівки та на проспекті Дзержинського в Мінську.

 

 

Міністерство внутрішніх справ Білорусі підтвердило використання в Мінську спеціальних засобів. "Співробітники міліції неодноразово попереджали про незаконність участі у несанкціонованих заходах та нагадували про дотримання правил дорожнього руху", - йдеться у повідомленні.
Відео з різних районів фіксували, як часто люди не тікали перед озброєними силовиками, а, піднявши руки вгору, йшли на них, змушуючи їх відступати. А після розгону вони знову зібралися в колони і продовжили марш. Не раз демонстранти вибивали союзників від силовиків.

 

 

Правозахисники "Вясни" називають імена понад 200 затриманих - набагато менше, ніж на попередніх недільних акціях.

 

 

Прихильники змін протягом 106 днів продовжують вимагати відставки Лукашенко та проведення нових чесних виборів, звільнення політичних в'язнів та відповідальності за побиття та катування мирних демонстрантів.