Американський мільярдер Білл Гейтс вважає, що нова пандемія може очікувати людство в найближчому майбутньому: в кращому разі через 20 років, в гіршому - в найближчі три роки.

 

Він сказав про це у своєму новому підкасті Bill Gates and Rashida Jones Ask Big Questions, який Гейтс підготував і провів спільно з актрисою Рашидою Джонс, пише ВВС.

"Основна причина, чому вона [нова пандемія] буде менш руйнівною, так це тому, що ми вже отримаємо досвід. Ми вже на той момент проведемо" гри в пандемію "на зразок військових навчань і практично кожна країна буде реагувати так, як це робили Південна Корея або Австралія - ​​коли населення швидко тестується, люди ізолюються. та й наші прилади для тестування стануть кращими. Вдруге ми вже не будемо настільки дурні ", - сказав він.


Гостем підкасту став також головний інфекціоніст США Ентоні Фаучи.


На питання Білла Гейтса, наскільки безпечно, навіть за умови вакцинації, проводити масові заходи і повертатися до нормального життя, Фаучи відповів, що людство буде повертатися до нормального життя поступово - в поєднанні з вакцинацією і помірними обмежувальними заходами.

"Якби була вакцина з 99% -м показником ефективності, і 99% населення її отримали - то тоді все було б гаразд. Але такого не станеться .... Якщо ми візьмемо, наприклад, вакцину з 75% ефективності і прищепимо нею 69 % населення, то все одно залишається ще безліч людей, які можуть розносити вірус ", - пояснив Фаучи.

Він також сказав, що сама по собі нинішня пандемія не закінчиться: "Нам треба усвідомити цей факт".

Визнавши, що у людей накопичилася втома від дотримання карантинних заходів, Фаучи закликав усіх не здаватися і продовжувати дотримуватися запобіжних заходів, тобто носити маски, часто мити руки і уникати місць скупчення людей.