Мешканець Північної Кореї зумів перестрибнути триметровий паркан, щоб потрапити до  Південної Кореї, повідомили південнокорейські ЗМІ.

Перед цим йому якимось чином вдалося пробратися на територію, що охороняється в КНДР найсильніше. 

 

South Korean guard post (Yonhap)

 

Втеча сталася ще на початку листопада, але відомо про неї стало лише зараз. Перебіжчик стверджує, що в минулому був гімнастом.

Як пишуть інформаційне агентство Рёнхап і газета Korean Herald, чоловік перетнув демілітаризовану зону між двома країнами 3 листопада і був затриманий південнокорейськими військовими лише 14 годин по тому в кілометрі від кордону.

Влада Південної Кореї перевіряє справжність мотивів його втечі. Зокрема, вони попросили його двічі повторити стрибок через високий паркан, щоб переконатися в правдивості його слів, пише The Korean Herald.

Якщо він насправді втік подібним чином, то це диво, оскільки для цього йому вдалося залишитися непоміченим для військових Північної Кореї і якось ніяк не підірватися на одній з безлічі мін в демілітаризованій зоні. Примітно і те, що на паркані не спрацювали датчики виявлення.

 

Влада, як пишуть ЗМІ, вважає, що подібна втеча, в принципі, можлива, враховуючи малу вагу чоловіка і його заняття гімнастикою в минулому.

Ні ім'я, ні вік перебіжчика не називаються. Відомо лише, що йому ще не виповнилося 30 років.

Військові раніше заявили, що в місці передбачуваного перетину кордону трохи погнувся паркан, але будь-яких слідів розрізів або інших методів впливу вони не знайшли, пише The Korean Herald.

Коли історія про втечу північнокорейця стала надбанням громадськості, виникли питання про те, чому не спрацювали системи виявлення в демілітаризованій зоні, і чому чоловіка шукали так довго.

Раніше Сеул прийняв рішення про посилення заходів спостереження на кордоні після декількох випадків порушення систем безпеки. В інтерв'ю Рёнхап представник збройних сил пообіцяв перевірити роботу сенсорів.

В середньому близько тисячі людей щороку тікають з Північної Кореї. Найчастіше вони направляються в Китай - небезпечним шляхом через гори і річки.

Багато з них потім направляються в Південну Корею, де працюють спеціальні програми адаптації біженців з Північної Кореї.