Експерти вважають, що побоювання з приводу ефективності щеплення вакциною від коронавірусної інфекції, над якою спільно працюють Оксфордський університет та компанія AstraZeneca, можуть привести до того, що різні вікові групи отримають різні вакцини.

 

Як повідомляє The Guardian, професор та молодший науковий співробітник глобальної програми охорони здоров'я в аналітичному центрі Chatham House.Девід Солсбері заявив, що важливо провести подальші випробування оксфордської вакцини, оскільки від цього залежатиме її ефективність.

"Я думаю, що подальші дослідження дадуть уявлення про те, як будуть розставляти пріоритети у використанні своїх вакцин, і ви (компанія AstraZeneca та Оксфордський універитет - ред.) цілком можете подумати про вакцини з більш високою ефективністю для людей з групи підвищеного ризику, яких ви дійсно хочете захистити", - сказав він.

Професорка імунології Лондонської школи гігієни і тропічної медицини Хелен Флетчер повідомила, що цілком ймовірно, що AstraZeneca шукатиме ліцензію на повну дозу вакцини, яка захищає 62% людей від розвитку COVID-19 в організмі.

Вона також додала, що набір даних для вакцини з більш низькими дозами може бути недостатньо великим для ліцензування і потребує подальших випробувань з людьми похилого віку для того, аби знайти необхідне дозування, коли у науковців буде достатньо даних. Тому різні вікові групи можуть отримати різні вакцини з різним дозуванням.

Що не так з вакциною

Напередодні дослідники оголосили загальну ефективність вакцини на рівні 70%, що підтверджувалося й представниками компанії. Проте підгрупа із менш ніж 3000 осіб, для якої застосовували малу дозу вакцини, продемонструвала 90-відсоткову ефективність при тому, що у більшості добровольців у Бразилії та Британії цей показник сягав 62%.

Згодом сер Мене Пангалос, який керує відділом досліджень та розробок біофармацевтичних препаратів AstraZeneca, повідомив, що участь у дослідженні малих доз вакцини не брали люди віком понад 55 років. Це викликало побоювання, що молодший вік волонтерів у дослідній групі міг стати причиною такої високої ефективності застосування при тому, що захворювання становить найбільшу загрозу саме для людей старшого віку. AstraZeneca заявила, що проведе нове глобальне дослідження з використанням низької дози препарату.

 

Суспільне