За даними Збройних сил України, наразі 69 військовослужбовців вважаються зниклими безвісти. Їх пошук на окупованих територіях ускладнюється позицією протилежної сторони.

 

Як зазначено на сайті Офісу президента, про це повідомила керівниця офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників бойових дій Наталія Зарецька. Вона зазначила, що наразі загальний облік зниклих безвісти в зоні проведення антитерористичної операції на тимчасово окупованих територіях здійснює СБУ.

 

Зарецька наголосила, що пошукові роботи не припинялися і здійснювалися силами підрозділів Національної поліції та військовими в зоні проведення бойових дій, а також громадськими організаціями.

"Основні складнощі - з пошуками на непідконтрольних територіях. Дії на тимчасово окупованих територіях узгоджуються в політичному форматі через Тристоронню контактну групу. І, на жаль, сьогодні  отримати дозвіл і гарантію безпеки пошуків не вдається через позицію протилежної сторони", - зазначила вона і додала, що станом на сьогодні на окупованих територіях працювати може лише Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Крім того, за словами Наталії Зарецької, законодавство передбачає функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

"Технічно Єдиний реєстр може бути створений та запущений в роботу за пів року, якщо відповідне фінансування буде передбачене", - зазначила вона.

Зарецька також висловила сподівання, що Комісія з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, повноцінно запрацює до кінця березня, а її очільника оберуть впродовж двох тижнів.

"Якщо все піде за планом, всі формальні процедури відбудуться, в березні комісія почне роботу повноцінно", - наголосила керівниця офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників бойових дій.