Аргентинська влада почала розслідування стосовно лікаря Леопольдо Луці, який лікував Дієго Марадону, що недавно помер.

Прокуратура перевіряє версію, що його смерть могла стати результатом недбалості медика.

Аргентинський телеканал Todo Noticias повідомляє, що лікареві вже пред'явлені звинувачення в ненавмисному вбивстві, проте ці відомості офіційно не підтверджені, пише ВВС.


Сам лікар провів прес-конференцію, під час якої зі сльозами на очах заявив, що зробив все можливе для порятунку життя Марадони.

Співробітники прокуратури Аргентини провели обшуки в будинку і приватній клініці Луці, намагаючись зібрати докази у справі і встановити, чи не було в діях лікаря недбалості.

За даними аргентинських ЗМІ, доньки Марадони зажадали надати їм відомості про те, які медичні препарати приймав їх батько.

Марадона помер в середу від інфаркту, йому було 60 років. У момент смерті він перебував у своєму будинку в Буенос-Айресі. Незадовго до цього Марадона переніс операцію з видалення тромбу в головному мозку, також відомо, що він проходив лікування від алкогольної залежності.


"Вчора [в суботу] розслідування і збір доказів були продовжені, ми збирали заяви різних людей, в тому числі прямих родичів покійного, - сказано в заяві аргентинських прокурорів. - На основі вже отриманих доказів ми визнали за необхідне вимагати проведення обшуків в будинку і офісі лікаря Леопольдо Луці ".

Ще в четвер адвокат Марадони Матіас Морлі заявив, що вимагатиме проведення повного розслідування обставин смерті футболіста і звинуватив співробітників служби швидкої допомоги в повільній реакції на виклик. "Швидка їхала більше півгодини - це просто злочинна дурість", - сказано в заяві, розміщеній Морлі в "Твіттері".

Є підозри, що умови реабілітації Марадони після операції в його будинку не відповідали необхідним вимогам, в тому числі там не було дефібрилятора і постійної присутності медиків, які спеціалізуються на лікуванні алгоголізма і наркоманії. Прокурори також цікавляться, як часто Луці відвідував футболіста в його будинку.

Тим часом агентство Франс прес цитує неназваного родича Марадони, за словами якого лікарі рекомендували залишити футболіста під наглядом лікарів в іншій лікарні, але "сім'я вирішила інакше" "Його доньки підписали прохання виписати його", - стверджує джерело агентства.

 

Що говорить лікар

Телеканал Todo Noticias цитує заяви лікаря Марадони Леопольдо Луці. На прес-коференції в неділю він зі сльозами на очах заявив, що ні в чому не винен і що співпрацює зі слідством.
"Я був абсолютно приголомшений, - розповідає Луці про день смерті Марадони. - Коли Дієго помер, я приїхав на місце, там вже працювали співробітники прокуратури. Весь цей час я був готовий з ними говорити".

Медичної помилки не було, з Дієго стався непередбачуваний випадок - інфаркт. Для такого пацієнта, як він, це найперше, що могло трапитися, - запевняє лікар. - Я точно знаю, що і як я робив для Дієго до самого останнього моменту. Я робив все, що було в моїх силах ".

За словами Луці, у Марадони були складні відносини з медиками. "Дієго ненавидів лікарів і психологів. Зі мною було інакше, тому що я був з ним дуже щирим. Ми були друзями, - цитує Todo Noticias Луці. - Все залежало від нього. Він мене міг вигнати з дому, а потім подзвонити. Такі у нас були стосунки - як у батька-бунтаря і сина ".

"Наприклад, в четвер [ймовірно, йдеться про події за тиждень до смерті] я приїхав до нього, і сталося те, що завжди відбувалося з Дієго: коли йому погано, він всіх жене. Що з цим можна зробити?".