Через збільшення військової присутності Росії в регіоні Чорного моря, зокрема в анексованому Криму, НАТО має посилити і свою присутність там. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг у понеділок, 30 листопада, на пресконференції, де він анонсував порядок денний засідання міністрів закордонних справ 30 держав-членів НАТО 1 та 2 грудня, повідомляє кореспондент DW.

 

"Ми бачимо, що Росія збільшує свою військову присутність (у регіоні Чорного моря. - Ред.), зокрема у Криму. У цьому полягає причина, чому ми повинні й надалі збільшувати свою присутність у регіоні", - зазначив Столтенберг. Це питання міністри обговорять у середу, 2 грудня, з главами МЗС України Дмитром Кулебою та Грузії Давидом Залкаліані.

 

Генсек зазначив, що НАТО вже і так має значну присутність у регіоні. Ідеться про кораблі держав Альянсу, про тренування, а також багатонаціональну бригаду НАТО, розміщену в румунському місті Крайова. "Ми збільшили присутність НАТО у регіоні Чорного моря. І ми тісно співпрацюємо з Україною та Грузією як партнерами, бо Росія порушила територіальну цілісність і суверенітет цих країн, незаконно анексувавши Крим і тримаючи російські війська на територіях, які визнані частиною Грузії", - додав Єнс Столтенберг.

1 грудня міністри обговорять нарощування Росією військового потенціалу на всіх кордонах з НАТО, від Півночі Європи до Сирії та Лівії. Столтенберг вказав також і на модернізацію російського ядерного арсеналу та розгортання нових ракет. "Ми також бачимо посилену російську присутність в результаті криз у Білорусі та Нагірному Карабаху", - зауважив він.