У цьому матеріалі агенція Reuters робить короткий огляд наукових досліджень про коронавірус та спроби знайти ліки та вакцини проти нього - станом на кінець листопада.

 

Перша група крові

Дедалі більше доказів того, що люди з групою крові О (перша), або ж із негативним резус-фактором, дещо менше ризикують заразитися новим коронавірусом - скажімо, серед 225 тис. канадців із коронавірусом ризик для людей із першою групою крові був на 12% менший щодо заражень і на 13% менший щодо смертей, ніж для всіх інших груп крові.

Дещо захищені також люди з негативним резус-фактором, а особливо якщо при цьому ще й перша група крові.

Люди з такою кров'ю могли розвинути антитіла, які розпізнають деякі аспекти нового вірусу.

 

Вітамін D не рятує від тяжких випадків Covid-19

Низькі рівні вітаміну D були пов'язані з вищим ризиком тяжких випадків Covid-19 - але при цьому високі рівні вітаміну D не рятують від ризику.

Збільшення рівню вітаміну D медикаментозно в клінічних умовах не зменшило перебування в лікарні чи шансів уникнути інтенсивної терапії з використанням ШВЛ, а також не знизило шансів смертності.

На жаль, ще один претендент на "магічний захист" зникає. (bit.ly/3mfqOeH)

 

Тим, кого виписали з лікарні, потрібна допомога вдома

Тим, хто вижив із Covid-19 у лікарнях, після виписки потрібна допомога вдома. Дослідники у США вивчили випадки людей, які отримували таку допомогу й ні. Понад половина пацієнтів, що потребували допомоги, були у віці до 65 років.

При цьому після виписки з лікарні 80% усе ще бракувало дихання. Понад 80% потрібна була допомога з ходінням, піклуванням про себе, купанням.

У середньому через 32 дні такої допомоги на дому, 94% більше не потребували послуг. Абсолютна більшість не оклигали до кінця, проте пацієнт уже міг значно краще дбати про себе.

Обмежуючи своє "живе" спілкування з іншими людьми до мінімуму, ви захищаєте своє здоров'я і робите свій внесок у те, щоб вірус не поширювався. Таким чином ви рятуєте й інших людей. За можливості лишайтеся вдома та насолоджуйтеся спокоєм.


Переклад: Тексти