Міністерство охорони здоров'я розглядає декілька варіантів введення локдауну, зокрема, на три тижні у грудні або в січні. Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив у студії "Зворотного відліку" на Суспільному.

 

"Були в нас варіанти в груді вводити, фактично зараз. Є варіанти в січні. Ми вважаємо, що найкращий варіант вводити на три тижні, у зв'язку з тим, що є ще один фактор - сезонне підвищення захворюваності на грип, яке починається наприкінці січня. Тоді буде додаткове навантаження на нашу систему", - сказав міністр.

При цьому Степанов не назвав конкретної дати. На його думку, медична система може ще триматися без введення додаткових жорстких обмежень.

"Для того, щоб зупинити розповсюдження хвороби - чим раніше, тим краще (ввести карантин - ред.). Але з одного боку, хочу наголосити, що наші потужності медичної системи, вона зараз завантажена на 47%. Ми можемо ще тримати медичну систему", - сказав він.

"Ми розуміємо, що від 25 до 30 тис. - при такій кількості хворих на добу протягом певного переліку часу у нас можуть наступати критичні речі для нашої системи. То у такому випадку треба запровадити жорсткий карантин", - додав Степанов.