Нардеп від "Слуги народу" очільниця комітету ВР з питань соціальної політики Галина Третьякова виступила проти виплати допомоги тим фізичним особам-підприємцям, які не платять податки. І взагалі вона хоче «подивитись» на ФОПа, який за рік сплатив хоча б 8 тисяч гривень податків.

Видання "Громадське" зазначає, що про це Третьякова заявила на засіданні комітету, де розглядали законопроект президента Зеленського, що пропонує виплачувати 8 тисяч гривень одноразової допомоги українцям.

 

"Має бути залізне правило: ти сплатив податки - держава тобі допомагає. Навіть якщо то Німеччина, яка допомагає, вона допомагає лише тим, хто сплатив... самозайняті особи сплатили там, наприклад, 9 тисяч євро податків на рік - отримали 5 чи 6. Тобто, навіть не 100% сплачений розмір податків вони отримують.

Я хочу подивитися на ФОПа, який сплатив податків на 8 тисяч гривень. Хочу подивитися, чесно.

Суми, які ми виплачуємо, вони співрозмірні, але державний бюджет формується за рахунок податків, і спочатку ми маємо допомогти тим, хто сплачує податки", - заявила нардепка.

 

Якщо  Третьякова має на увазі ЄСВ, то все доволі просто - цьогоріч його розмір вже перевищив тисячу гривень на місяць, але навесні ФОПів від сплати внеску звільнили. За 9 місяців вони сплатили щонайменше 6300 гривень ЄСВ. За підсумками року це ще буде +3300 грн, тобто загалом 9600 - і це тільки ЄСВ.

Але крім цього, кожна категорія ФОП сплачує ще якийсь відсоток від доходу, тут вже цифри у кожного різні. Звісно, йдеться про суми, які повинні сплачувати ФОПи, але роблять це не всі.

Заради юридичної точності слід додати, що ЄСВ не називається податком, це окремий вид - «Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Проте ФОПам та іншим роботодавцям навряд дуже важливо, за яким юридичним терміном вони сплачують державі гроші.

 

Нагадаємо, Третьякова в кінці травня під час онлайн-дискусії, яку організувала Київська школа економіки, сказала, щодо соціальних виплат зокрема таке: "Коли народжують дитину для того, щоб отримати матеріальну допомогу, то ми отримуємо, ну я скажу так жорстко, ми отримуємо дітей дуже низької якості".