Доктор Скотт Атлас подав у відставку з поста спеціального радника президента Трампа, заявив в понеділок чиновник Білого дому.

Протягом чотирьох місяців Атлас неодноразово вступав в конфлікти з іншими членами групи по боротьбі з коронавірусом, відзначило джерело Reuters.

«Я пишу, щоб повідомити про свій відхід з посади спеціального радника президента США», - зазначив Скотт Атлас в листі Трампу, датованим 1 грудня, розміщеному в «Твіттері».

Експерти в галузі суспільної охорони здоров'я, в тому числі Ентоні Фаучи, провідний експерт США з інфекційних захворювань, розкритикували Атласа, нейрорадіолога, за надання оманливої, або невірної інформації про пандемію коронавірусу президенту Трампу

.

У своєму листі Атлас перерахував, що він вважає досягненнями: відновлення роботи шкіл та збільшення тестування. Він також відповів своїм численним критикам.

«Як і всі вчені і дослідники та політики в галузі охорони здоров'я, я вивчав нову інформацію і синтезував останні дані з усього світу, прагнучи надати вам найкращу інформацію, яка послужить загальному благу», - написав він.

Погляди Атласу на боротьбу з пандемією були засуджені його колегами з медичного департаменту Стенфордського університету та інших організацій.

Атлас неодноразово применшував важливість носіння масок, і в цьому місяці заявив, що режими ізоляції були «епічною невдачею» в зупинці поширення коронавірусу.

У цьому місяці йому також довелося вибачитися за інтерв'ю російському телеканалу RT, що фінансується Кремлем. Він заявив, що не знав, що RT є зареєстрованим іноземним агентом в США.


Доктор Селін Граундер, член консультативної групи по боротьбі з коронавірусом обраного президента Байдена, з полегшенням сприйняла новину про відставку. «Я рада, що в майбутньому люди, що володіють кваліфікацією, фахівці з інфекційних захворювань і епідеміологи, такі як я, будуть допомагати керувати цими зусиллями», - заявила вона на каналі CNBC. «Ви б не пішли до ортопеда через серцевий напад, а саме це, по суті, і відбувалося».