У п'ятницю, 11 грудня,у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" відбувся круглий стіл на тему "Взаємодія із зовнішніми партнерами України - які політичні сили ефективні в цьому процесі".

Своїми думками поділилися: експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко; директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов; директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко; президент Центру інноваційного консалтингу "КДА" Дмитро Корнійчук.

 

Президент Центру інноваційного консалтингу "КДА" Дмитро Корнійчук вважає, що українська влада не відстоює національних інтересів у співпраці із західними фінансовими структурами. "Коли розпочалася пандемія коронавірусу, низка держав змогли домовитися про реструктуризацію своїх боргів із тим самим Міжнародним валютним фондом, вказуючи на складну економічну ситуацію в країні. Україна не тільки про це не домовилася, але ми продовжуємо справно виплачувати кредити, які становлять понад половину бюджету, і беремо нові транші від МВФ", - сказав він.

Корнійчук нагадав, ща насправді в Україні були приклади, коли можна було співпрацювати з МВФ, відстоюючи національні інтереси - як це робила Тимошенко за часи свого прем'єрства.

Стосовно проведення міжнародних переговорів, то Дмитро Корнійчук зауважив, що бачить тільки одного політика, котрий розуміє, як влаштований глобальний світ, та як і де можна домовлятися, відстоюючи національні інтереси - в Україні можна назвати тільки Юлію Тимошенко.

При цьому він зазначив, що Україні потрібно провести трансформацію наявної влади. "Тягнути часу більше немає. Тому ми маємо або провести дострокові парламентські вибори, або в рамках наявного парламенту переформатувати коаліцію, формувати Кабмін із професіоналів. Тобто ми дійшли до того, що до влади мають прийти політики-професіонали", - сказав експерт.

 

 

 

Експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко відмітив величезний досвід команди Юлії Тимошенко у міжнародних питаннях.

"Нагадаю що в минулу фракцію партії "Батьківщина" входив Борис Тарасюк, який зараз є послом України при Європейських структурах, і як на мене досить таки ефективно працює там... Так само величезний досвід має Григорій Немиря, член попередньої і нинішньої фракції Юлії Тимошенко. Сама Юлія Тимошенко регулярно виступає як представник інтересів України на зовнішньополітичній арені, на таких поважних заходах як Мюнхенська конференція, у США, в інших структурах ЄС.Дуже важливі її особисті знайомства з провідними політиками ЄС та США", - зауважив експерт.

"Тимошенко може бути ефективною, і таку ефективність демонструє, тому "монобільшість" мала б прагматично скористатися з цих можливостей Юлії Тимошенко в інтересах України", - висловив свою думку Костянтин Матвієнко