Вакцину від COVID-19 слід зберігати при температурі щонайменше -70°C. Pfizer розробив спеціальну транспортну коробку розміром з валізу, з сухим льодом та GPS-трекерами. Якщо пакування не відкривати, воно може зберігати до 5 тис. доз вакцини при правильній температурі протягом 10 днів.

 

Такі подробиці зберігання та транспортування вакцини Pfizer стали відомі після інциденту в Литві.

Влада Литви тимчасово зупинила кампанію з вакцинації населення від COVID-19 препаратом виробництва компанії Pfizer. Причиною стало порушення норми температурного режиму кількох тисяч доз вакцини під час транспортування.

У Міністерстві охорони здоров'я Литви повідомили, що під час транспортування препаратів в клініки Каунаса і Паневежиса, де роблять щеплення, міг бути порушений температурний режим зберігання вакцини.

МОЗ країни негайно поінформувало представництво Pfizer в Литві про тимчасове призупинення вакцинації цією партією вакцини. До координаторів також направили запит з проханням надати інформацію про те, як на препарат вплинули виявлені коливання температури.

У зазначеній партії було 4680 доз вакцини проти COVID-19: 2340 доз препарату для Каунаської і Паневезької областей. За попередньою оцінкою представництва Pfizer, відхилення температури при транспортуванні було в допустимих межах і не вплинуло на вакцини.

"На підставі даних дослідження стабільності, наданих виробником, було визначено, що згадане вище температурне відхилення умов транспортування знаходиться в допустимому діапазоні. Вищевказані продукти підходять для подальшого використання", - заявив представник виробника вакцини.

Наразі відомство очікує висновки від Державного агентства з контролю за ліками.

 

Нагадаємо, в Україні виник скандал чере можливе вакцинування українських можновладців  вакциною виробництва Pfizer-BioNtech у Києві. 

Одним із заперечень контрабанди були саме умови особливого транспортування вакцини. Як бачимо, завезти можна було і у валізі.

 

Водночас, міністр охорони здоров'я України Степанов заявив, що він  що ще за кілька днів до публікації інформації чув про появу в Україні вакцини, ввезеної нелегально.

"Я чув про це 4-5 січня, ще до того, як ви опублікували матеріал. Але без подробиць. Мені особисто вакцинуватися не пропонували. Думаю, наслідки були б серйозними, тому, напевно, не зважилися", - розповів глава МОЗ.

 

У СБУ 8 січня прокоментували контрабанду наступним чином: "Станом на зараз відомо, що група осіб, за попередньою змовою, в порушення встановлених правил, придбали, перевозили, зберігали та відпускають отруйні чи сильнодіючі лікарські засоби під виглядом вакцини від вірусу COVID-19 виробництва компанії Pfizer", - повідомили у спецслужбі.