Обраний президент США Джо Байден в середу закликав керівництво Сенату зайнятися іншими нагальними питаннями, виконавши при цьому свої обов'язки щодо імпічменту Дональда Трампа, який  ввечері був підтриманий більшістю законодавців в Палаті представників, повідомляє ГА.


«Я сподіваюся, що керівництво Сенату знайде спосіб впоратися зі своїми конституційними обов'язками щодо імпічменту, одночасно працюючи над іншими нагальними питаннями», - йдеться в заяві Байдена.

Обраний президент погодився з тим, що Дональд Трамп підбурював до насильства «політичних екстремістів і внутрішніх терористів», які вчинили «злочинний напад» на Конгрес США.

«Це був збройний заколот проти Сполучених Штатів Америки. І винні мають бути притягнуті до відповідальності. Сьогодні члени Палати представників скористалися повноваженнями, наданими їм нашою Конституцією, і проголосували за імпічмент і притягнення президента до відповідальності », - заявив Байден, підкресливши, що імпічмент підтримала, в тому числі, і частина республіканців, які вирішили« слідувати Конституції і своєї совісті » .


Тепер, коли затвердження імпічменту залежить від рішення Сенату, обраний президент закликав керівництво верхньої палати Конгресу «знайти спосіб впоратися зі своїми конституційними обов'язками щодо імпічменту, одночасно працюючи над іншими невідкладними для країни питаннями».

Джо Байден нагадав про те, що в США все ще триває пандемія коронавірусу, яка серйозно послабила економіку. З приходом до влади нової адміністрації сенатори повинні затвердити кандидатів, номінованих Байденом на ключові пости в державі, включаючи міністра внутрішньої безпеки, держсекретаря, міністра оборони, міністра фінансів та директора Національної розвідки.
«Я часто кажу, що ми нічого не зможемо зробити, якщо не будемо діяти спільно ... Ми повинні пам'ятати, що ми є американцями, пам'ятати про те, що ми завжди відстоювали і у що вірили», - додав обраний президент Байден.