Міністерство юстиції США пред'явило звинувачення п'ятикратному призеру Олімпійських ігор, американському плавцеві Клиту Келлеру за підозрою в участі у штурмі Конгресу США 6 січня. Про це в середу, 13 січня, повідомило агентство AP.


Федеральне бюро розслідувань (ФБР) подало до Федерального суду столичного округу Колумбія скаргу на спортсмена, після того як того в попередньому порядку впізнали на відеокадрах, зроблених в ході заворушень в американській столиці. ФБР запросило ордер на арешт атлета, звинувачуючи його в тому, що він свідомо і з метою порушення офіційних урядових функцій проник в приміщення головного законодавчого органу США, де на той момент діяв режим обмеженого доступу. Крім того, плавцю ставляться в провину порушення громадського порядку і перешкоджання роботі працівників правоохоронних органів.

 

 

За попередньою версією слідства, Келлер 6 січня незаконно проник в центральну Ротонду Капітолію США. Поліція звертає увагу на те, що на формі чоловіка, схожого на нього, були нашивки з написами "США", а також "Олімпійська збірна США". Коментаря від спортсмена поки не надходило.

 

 

Клит Келлер - дворазовий чемпіон світу, він також завойовував золото, бронзу і срібло на Олімпійських іграх в Сіднеї (2000 рік), Афінах (2004 рік) і Пекіні (2008 рік). Став членом основної збірної США з плавання в 18-річному віці.