Столиця США готується прийняти тисячі додаткових військовослужбовців Національної гвардії, які братимуть участь в підтримці порядку під час передачі влади на наступному тижні, повідомляє ГА.


«Думаю, можна очікувати, що тут буде більше 20 тисяч військовослужбовців Національної гвардії», - заявив журналістам у середу виконувач обов'язків глави столичного департаменту поліції Роберт Конті.

Представники міністерства оборони підтвердили видачу дозволу на збільшення контингенту.

Про це стало відомо через кілька днів після того як Національна гвардія заявила, що вона направить до Вашингтона до 15 тисяч військовослужбовців для забезпечення безпеки напередодні інавгурації обраного президента Джо Байдена 20 січня.

Національна гвардія складається з солдатів, які суміщають службу з основною роботою, яких можуть направити за кордон, але часто закликають на допомогу в разі надзвичайних ситуацій в їх штатах.

За словами офіційних осіб, очікується, що 10 тисяч гвардійців прибудуть у Вашингтон до п'ятниці. Решта прибуде трохи пізніше.

 

Більше 6 тисяч військовослужбовців Національної гвардії знаходяться на службі у Вашингтоні і Капітолії з тих пір, як 6 січня екстремісти з числа прихильників президента Дональда Трампа штурмували будівлю Конгресу.

 

Фото: REUTERS / Joshua Roberts

 

У заяві, випущеній в понеділок, начальник Бюро Національної гвардії генерал Деніел Хокансон повідомив, що вони будуть займатися «підтриманням безпеки, матеріально-технічним забезпеченням, зв'язком і комунікаціями».

Однак з вечора вівторка військовослужбовці Національної гвардії, що працюють в Капітолії, також носять зброю.

«З таким запитом звернулися федеральна влада, і він був схвалений міністром армії», - заявила Національна гвардія округу Колумбія.

Фотографії озброєних солдатів в камуфляжі, які охороняють Капітолій і стоять в коридорах, в середу поширилися в соціальних мережах.

На фотографіях і відео також відображені вулиці, перекриті військовими машинами, і робочі, які встановлюють додаткові загородження.


Для порівняння, чотири роки тому, коли проходила інавгурація Трампа, тільки 8 тисяч військовослужбовців Національної гвардії брали участь в забезпеченні безпеки у Вашингтоні.

Цього року заходи безпеки включають закриття більшого числа вулиць в районі Капітолію. У закриту зону зможуть пройти тільки законодавці, їх персонал, і співробітники служб безпеки.

Інші вашингтонські пам'ятки також закриті.

Служба національних парків раніше на цьому тижні повідомила, що монумент Вашингтона буде закритий для відвідувачів до закінчення інавгурації. Інші частини Національної алеї також будуть закриті в найближчі дні.

«Події 6 січня служать суворим нагадуванням про важливість комплексного планування забезпечення безпеки», - йдеться в заяві Секретної служби США, яка очолює роботу з планування.