Висловлювання президента РФ Владіміра Путіна зіграли роль у першому рішенні Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у справі "Україна проти Росії" щодо Криму.


Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у рішенні суду, оприлюдненому 14 січня.

"Суд звернув особливу увагу на дві не заперечені заяви президента Путіна. Першу він зробив на засіданні керівників силових структур у ніч з 22 на 23 лютого 2014 року, сказавши, що він прийняв рішення "почати роботу над поверненням Криму до Російської Федерації", тоді як у другій, у телеінтерв'ю 17 квітня 2014 року, він прямо визнав, що Росія "роззброїла військові формування української армії та правоохоронних органів" та що "російські військовослужбовці підтримували кримські сили самооборони", - зазначено у рішенні. 

Також, додають у документі, Владімір Путін у коментарі ЗМІ (що наведений у звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини у Криму від 25 вересня 2017 року), визнає: "За спинами кримських загонів самооборони стояли наші військові. Вони діяли дуже чемно, але рішуче і професійно. Не було іншого способу допомогти народу Криму висловити свою волю вільно".

Ці факти були наведені у документах, наданих Суду українською стороною. 

Нагадаємо, 14 січня ЄСПЛ виніс перше рішення у справі "Україна проти Росії", визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини у окупованому Криму.

Окремо Суд відзначив, що Росія здійснювала "фактичний контроль" на території Криму з 27 лютого 2014 року, тобто ще до ухвалення нею формального рішення про незаконну анексію окупованого півострова.

На підставі ухваленого рішення ЄСПЛ має розглянути по суті всі пункти звинувачень України щодо РФ.