П'ять політичних груп у Європейському парламенті висловились за негайне проведення дискусії на тему Росії під час пленарної сесії, що сьогодні розпочнеться у Брюсселі.

Причиною для дискусії є вчорашній арешт у Москві російського опозиціонера Алєксєя Навального. За негайну дискусію висловились християнські демократи, соціалісти, ліберали, зелені та європейські консерватори. Дискусія можливо відбудеться завтра або у четвер. Але поки що згоди на це не дали дві інші фракції - євроскептики та комуністи.


Програму пленарної сесії Європарламенту, що розпочнеться сьогодні після 17 години, було створено минулого тижня, однак у ній можливі зміни, якщо на це погодяться всі фракції, що засідають у Європарламенті.

 

Серед інших тем сесії - щеплення від коронавірусу. Євродепутати хочуть отримати інформацію від Єврокомісії на тему укладання договорів з фармацевтичними компаніями. 20 січня відбудеться дискусія про ситуацію у США після сутичок у Капітолії. Також у середу запланована дискусія на тему пріоритетів піврічного головування Португалії у ЄС.

На завершення сесії, у четвер, 21 січня, євродепутати голосуватимуть за право «бути офлайн». Депутати хочуть встановити закони, що дозволять працівникам без різних наслідків не відповідати на службові телефонні дзвінки чи на електронні листи під час відпустки чи вільного часу.