Суд, засідання якого проходило прямо у відділку поліції, засудив Олексія Навального на 30 діб арешту. Саме про такий термін просила російська Федеральна служба виконання покарань.

 

Російського опозиціонера Олексія Навального у понеділок, 18 січня, арештували на 30 діб - до 15 лютого. Відповідне рішення ухвалив Хімкінський міський суд. Засідання суду проходило у відділку поліції, куди Навального доставили ввечері напередодні. За даними адвоката опозиціонера Вадима Кобзєва, подання про арешт внесено московським управлінням Федеральної служби виконання покарань.

 

 

"Засідання" пройшло у відділі поліції УМВС у Хімках, куди Навального доставили відразу після його повернення до Росії. Суд вирішив застосувати до Навального як запобіжний захід арешт строком до 15 лютого 2021 року.

Опозиціонер заявив, що не розуміє, що відбувається і чому засідання Хімкінського суду проходить у поліції, назвавши весь процес беззаконням.

Навальний закликав людей виходити на вулиці, зазначивши, що люди самі втрачають свої можливості. "Тому я вас закликаю: не мовчіть, чиніть опір, виходьте на вулиці. Ніхто, крім нас самих, нас не захистить. А нас так багато, що якщо ми захочемо чогось досягти, ми цього доб'ємося", - підкреслив він.

 

 

Як зазначила помічниця голови Хімкинського міського суду, судове засідання проходило у відділку поліції Хімок, що в Московській області, аби на ньому могли бути присутніми журналісти, повідомляє російське видання "МБХ медиа". Утім, за даними видання, більшість журналістів на засідання не пустили. Своєю чергою у МВС РФ заявили, що виїзний формат судового засідання пов'язаний з тим, що у Навального відсутній актуальний результат тесту на коронавірус.