Європейська комісія закличе держав-членів ЄС встановити ціль прищепити щонайменше 70% населення об'єднаня до літа 2021 року.

 

Як повідомляє Суспільне з посиланням на Вloomberg, відповідне розпорядження має з'явитися 19 січня.

"Для забезпечення амбітних зусиль з вакцинації необхідні конкретні цілі. До березня 2021 року держави-члени повинні вакцинувати щонайменше 80% медичних і соціальних працівників і людей старше 80 років, а до літа 2021 року держави-члени повинні вакцинувати щонайменше 70% дорослого населення", - йдеться в документі комісії.

Згідно з проєктом документу, Європейська комісія також має намір пообіцяти до кінця січня домовитись з державами-членами щодо протоколу сертифікатів про щеплення, "які можуть бути визнані та використані в системах охорони здоров'я в усьому ЄС, й які можуть бути розширені у всьому світі в координації зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я".

Видання пише, що такі сертифікати можуть позбавити від необхідності карантинних обмежень і вимоги обов'язково проходити тести на COVID-19. Вони стануть доказом, що прищеплений більше не піддається високому ризику під час подорожей.

Вloomberg зазначає, що до 19 січня у документ можуть внести корективи, однак офіційно його мають затвердити саме цього дня. Проєкт розпоряджень був створений на тлі зросту кількості заражень, який змусив уряди ЄС продовжити карантинні обмеження. Крім того, ЄС відстає від США, Великої Британії та інших розвинених країн за темпами вакцинації, тож розпорядження має їх прискорити.

Під час відеоконференції 21 січня лідери Євросоюзу мають намір обговорити способи прискорення вакцинації та необхідність свідоцтв чи сертифікатів про вакцинацію, які можуть урятувати туристичний сезон 2021 року. Водночас деякі країни, наприклад Франція, вважають, що сертифікати зроблять вакцини обов'язковими, тоді як поки вони доступні не для всіх через обмежені поставки.