У Колумбії Генеральна прокуратура спільно з ВМС країни та Адміністрацією з боротьби із наркотиками США (Drug Enforcement Administration - DEA) викрили корабелів з будівництва «наркосубмарин».


Про це пише Український мілітарний портал з посиланням на прессреліз ВМС Колумбії.

Суднобудівельний кооператив розташовувався у декількох департаментах Колумбії - Каука, Валле-дель-Каука, Наріньо та Чоко.

Нелегальна організація з 11 членів купувала будівельні матеріали для судна, займалась їх будівництвом та координацією матеріально-технічного забезпечення для переміщення наркотиків за кордон.

За даними колумбійської влади мережа мала тісну співпрацю з ліворадикальною «Національно-визвольною армією» (Ejército de Liberación Nacional - ELN), що діє у сільській місцевості вздовж річки Кукурпурі на півночі Колумбії.

 

Занурювальний човен наркоторговців Занурювальний човен наркоторговців Фото з відкритих джерел

 

Здебільшого їх маршрут простягався до Мексики, де наркокортелі збували їх на місцевому ринку та переправляли до Сполучених Штатів.

Також вони малу співпрацю зі злочинними угрупуваннями в Мексиці та Гватемалі, що замовляли будівництво підводних човнів для себе.

Деякі такі плавзасоби можуть занурюватися на невелику глибину, але здебільшого це напівзанурені підводні човни з невисокою рубкою над водою для зменшення помітності.

У 2019 році було вилучено 23 таких судна . А в період з січня по серпень 2020 року відомо про виявлення та вилучення 27 таких суден біля колумбійського узбережжя та в міжнародних водах.

Окрім транспортування до США, у листопаді 2019 року іспанська поліція виявила один такий човен біля узбережжя їх країни.


Підйом з води «наркосубмарини» в Іспанії Підйом з води «наркосубмарини» в Іспанії Фото: Europa Press News / Contributor 

 

На ньому виявили близько 3 тонн кокаїну, у разі якби екіпажу вдалось доставити вантаж, то виручка наркоторговцям би значно перевищувала вкладення у човен, вартість якого складає близько 1 млн доларів.

 

У 2015-у році Берегова охорона СЛША перехопила напівзанурений човен наркоторговців у Тихому океані, що перевозив більше 8 тонн кокаїну.