Протягом трьох десятиліть кожен президент США, що йде з посади, залишав своєму наступнику коротку записку, бажаючи йому успіхів у роботі.  Але чи залишить Дональд Трамп таку записку обраному президенту Джо Байдену, невідомо.

Попередні президенти залишали свої записки на столі в Овальному кабінеті Білого дому, щоб новий глава держави знайшов добрі побажання відразу після вступу на посаду.

 

Цю традицію започаткував у 1989 році республіканець Рональд Рейган, який написав своєму колишньому віце-президенту і новому президенту Джорджу Бушe-старшому наступну записку: «Джордж, я дорожу нашими спільними спогадами і бажаю Вам всього найкращого. Я буду молитися за вас".


Чотири роки по тому Буш залишив добрі побажання  демократу Клінтону: «Тепер ваш успіх - це успіх нашої країни. Я вболіваю за вас ».


Після двох термінів в Білому домі Клінтон написав своєму наступнику Джорджу Бушу-молодшому: «Ви керуєте гордими, порядними, добрими людьми. І з цього дня ви президент для всіх нас. Вітаю вас і бажаю вам успіхів і великого щастя ».


Після восьми років президентства Буш залишив записку демократу Бараку Обамі: «Будуть непрості моменти. Критики будуть шаленіти. Ваші «друзі» вас розчарують. Але у вас буде Всевишній, який принесе вам заспокоєння, сім'я, яка вас любить, і країна, яка за вас вболіває, в тому числі і я ».


Обама, залишаючи пост, теж залишив добрі побажання Трампу, хоча під час передвиборної кампанії підтримував його суперницю Хілларі Клінтон.
«Вітаю з вражаючою перемогою, - написав Обама Трампу. - Мільйони людей поклали на вас надії, і всі ми, незалежно від партійної приналежності, повинні сподіватися, що під час вашого перебування на посаді в країні будуть процвітання і безпека ».


Неясно, чи має намір Трамп наслідувати приклад своїх попередників, тому що раніше він вже заявив, що планує відійти від численних давніх традицій, пов'язаних з мирною передачею влади.

Зазвичай вранці в день інавгурації  президенти, що йдуть,  вітають своїх наступників в Білому домі і разом з ними їдуть в Капітолій США на церемонію.

Однак Трамп сказав, що залишить Білий дім до інавгурації і поїде на церемонію прощання на військовій базі під Вашингтоном, де в останній раз сяде в президентський літак, щоб відправитися на свій курорт у Флориді.

Це перший за 160 років випадок, коли колишній президент не буде присутній на церемонії інавгурації обраного президента.