Підтримка запровадження жорсткого карантину серед населення України знизилась у січні, порівняно з груднем. Також українці стали менше хвилюватися, що вони чи їхні близькі захворіють на COVID-19.

 

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 14-16 січня  

Запровадження локдауну з 8 по 24 січня 2021 року підтримують 51%, протилежної думки - 46%. Підтримка цієї ініціативи серед населення знизилась (у грудні підтримували 56%)". 

 

 

 

Також  40% опитаних вважають, що це запровадження карантину зменшить рівень захворюваності (у грудні - 52%), 55% - протилежної думки.

Навіть серед тих, хто підтримує локдаун, третина не вважає його ефективним.

Більше висловлюються на користь цієї ініціативи старші люди, жінки та ті, хто боїться захворіти. 

 

Водночас Українці стали менше хвилюватися, що вони чи їхні близькі захворіють на COVID-19, а також стали менше слідкувати за новинами про коронавірус. 

 

У порівнянні з попередніми хвилями опитувань знизився рівень хвилювання через те, що респонденти особисто, чи їх близькі захворіють на коронавірус. 

Через те, що захворіють на COVID-19 особисто, хвилюються близько 40% (у листопаді 2020 - 57%). Що захворіють їхні близькі та рідні люди, хвилюються 78% (у листопаді - 87%).

Більше висловлюють занепокоєння стосовно можливого захворювання старші респонденти та жінки.

 

 

Сказали, що вже мали коронавірусну хворобу, 16% опитаних. 

 

 

При цьому актуальність новин про коронавірус для громадян поступово знижується.

51% респондентів часто цікавляться новинами про коронавірус, 26% цікавляться ними інколи, 12% - рідко. Взагалі не цікавляться цією інформацією 10% опитаних. Більше інтересу до таких новин виявляють люди старших вікових груп. 

 

 

 Соціологи "Рейтингу" 14-16 січня опитали 1600 респондентів віком від 18 років по телефону (метод CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%.