Будівництво газопроводу Північний потік 2 є приватним проєктом; ми не можемо перешкодити його будівництву, сказав Жозеп Боррель, глава дипломатії ЄС, під час дебатів у Європарламенті. За його словами, проєкт не буде диверсифікувати джерела енергії ЄС. 


«Ви знаєте ситуацію Північного потоку 2. Це проєкт групи приватних компаній, і Європейська комісія неодноразово висловлювала свою думку щодо нього. Вона сказала, що, на її думку, цей трубопровід не диверсифікує джерела енергії ЄС, що є однією з цілей Енергетичного союзу. Цей проєкт не вкладається в рамки, висунуті ЄС. Але ми не можемо перешкодити компаніям реалізувати його, якщо уряд Німеччини на це погодився. Якщо ці компанії завершать цей трубопровід, вони повинні знати, що їм доведеться дотримуватися законодавства ЄС. Це все, що ми можемо зробити на рівні ЄС», - сказав Боррель, виступаючи перед депутатами Європарламенту під час дебатів щодо затримання російського опозиціонера Алєксєя Навального, цитує Польське радіо.

Проти будівництва російсько-німецького газопроводу рішуче виступають Польща, Україна, країни Балтії та США. Критики Північного потоку 2 вказують, що проєкт посилить залежність Європи від російського газу та розширить вплив Кремля на європейську політику. Проєкт підтримують Німеччина, Австрія та кілька інших країн ЄС.

За планом, у майбутньому, 55 млрд куб. природного газу мають щороку перекачуватися з Росії до Німеччини двома нитками Північного потоку, кожна завдовжки приблизно 1200 км. Трубопровід, будівництво якого коштує приблизно 9,5 млрд євро, готовий на 94%. Із 2460 км труб загалом, ще 120 км мають прокласти у водах Данії.