20 січня 2021 року - 6-та річниця 242-денної героїчної оборони Міжнародного аеропорту «Донецьк», яка в новітній історії України стала символом мужності, незламності та професіоналізму українських воїнів. З цієї нагоди 20 січня 2021 року в 6 міжнародних аеропортах нашої держави відбулася Всеукраїнська акція вшанування подвигу героїв.

 

Так,  сигналіст і барабанщик військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного виконали сигнал «Шана» у терміналі Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. Відразу після цієї тужливої й урочистої мелодії прозвучало оголошення диспетчера аеропорту про те, що цей сигнал виконаний на честь українських героїв-«кіборгів», які 242 дні обороняли Донецький аеропорт.

- Ми виконували «Шану» з почуттям гордості й поваги до воїнів, які стійко й героїчно обороняли клаптик української землі на Донбасі, - сказали музиканти академії. - Побачили, що сотні людей, які перебували в ту мить у терміналі, відчували ті ж самі емоції.

 

 

 

В аеропорту Івано-Франківська представники військового оркестру 44-ї окремої артилерійської бригади з Тернополя також виконали музичну композицію «Шана».

 

 

Як повідомляє Galka, акція присвячена шостій річниці 242-денної героїчної оборони Міжнародного аеропорту «Донецьк», який у новітній історії України став символом мужності, незламності та професіоналізму українських воїнів-«кіборгів».

 

На Харківщині ам'ятні заходи відбулися відразу в кількох локаціях: у терміналі Харківського аеропорту, на Алеї Слави міського кладовища та біля пам'ятника Захисникам України. 

До кожної акції долучилися курсанти військових вишів Харкова, військовослужбовці гарнізону, ветерани АТО/ООС, волонтери та представники духовенства. 

 

 

Урочисті заходи розпочалися композицією «Шана», яку виконали військові музиканти з числа оркестру Харківського університету Повітряних сил імені І. Кожедуба.

 

Усеукраїнська акція відбулася в аеропортах та інших місцях масового скупчення людей ще у восьми обласних центрах: Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Одеса, Харків і Чернігів.

 

За матеріалами Арміяінформ