Українські спецслужби проведуть повну перевірку полонених, про шведку передачу яких заявили в ОРДЛО. Їм доведеться перенести додаткове навантаження.


Про це повідомляє українська делегація у Тристоронній контактної групи в Telegram.

"- Російська Федерація та народний депутат України Віктор Медведчук спільно намагаються використати полонених у своїх політичних інтересах.

З цією метою вони планують завезти до України через Білорусь з Росії декількох осіб (попередньо 9), які утримувалися на тимчасово окупованій території України.

Хто ці особи, чи були вони верифіковані у списках на звільнення, які обговорювалися в рамках Тристоронньої контактної групи, в якому стані ці особи - поки невідомо", - йдеться в повідомленні.

"Попередньо відомо, що цих 9 осіб "дістали" з окупованої території України, перевезли до Ростову, там протримали, готуючись «віддати» В.Медведчуку", - заявили в делегації

Також у заяві сказано, що в цьому випадку Росія намагається провести передачу полонених в обхід офіційної процедури звільнення у рамках ТКГ. Саме через це полонені будуть додатково перевірені українськими спецслужбами.

 

Раніше Міністерство закордонних справ України заявило, що рішення Росії передати полонених, які тривалий час утримували на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях народному депутату Віктору Медведчуку "грубо і відверто порушує усталені механізми вирішення таких гуманітарних питань".