У порівнянні з нормами, які полегшують вивіз тварин за межі України, законопроєкт під назвою «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин» бюрократизує систему вирощування тварин фізичними особами, самозайнятими та сімейними фермерськими господарствами.

 

Про це під час обговорення закону в парламенті заявив заступник голови партії «Батьківщина» Вадим Івченко.

Він, зокрема, зауважив, що «тепер сімейні ферми, самозайняті особи мають працювати так же, як і великі корпорації - вести записи щодо походження тварин, дублювати всі записи про лікування, про те, які кормові добавки використовували, навіть зберігати пакування від них. І саме цим ми знищуємо розвиток тваринництва в приватних та малих фермерських господарствах».

Також депутат наголосив, що розуміє потребу гармонізувати українське законодавство з європейським, але чомусь для підтримки наших малих фермерів та самозайнятих Верховна Рада не робить нічого.

«Наприклад, не компенсується реєстрація тварин. На купівлю доїльних установок, холодильного чи іншого обладнання допомоги від держави немає, підтримки у вигляді дешевих кредитів для малих сільгосптоваровиробників - немає. Зате придумувати нові правила для утримання тварин - будь ласка! «Батьківщина» у своїх правках до закону вимагала захистити фермерів та одноосібників від надлишкових правил у вирощуванні тварин. Але до нас майже не дослухались! Тому закликаю не підтримувати даний законопроєкт», - підкреслив Вадим Івченко.