У Харкові відкрилася фотовиставка "Історія нескорених: продовження". У проєкті представлені історії військових, загиблих у російсько-українській війні.

 

Виставка відкрилася 13 лютого у військовій частині 3017 Національної гвардії України.

Експозиція виставки залишиться у військових назавжди і стане частиною музею, розповів в ефірі "Сьогодні.Головне" на Суспільному підполковник Олександр Бовкун, тимчасовий виконувач обов'язків заступника командира частини.

"Наша частина була створена в 2014 році для виконання завдань на сході країни: для участі в антитерористичній операції. 13 лютого 2015 року наша частина була піднята по тривозі і направлена до Дебальцевого. Тоді поїхали 50 хлопців. В операції загинули чотири військовослужбовці. Історії цих військових є в цьому проєкті", - розповів Бовкун.

 

Пресслужба військової частини 3017

 

Виставку "Історія нескорених" вперше показали у 2018 році. Для цього спеціально оформили вагон метро. Інформацію для цієї виставки збирали близько 9 місяців. Вона присвячена боям за Іловайськ, Дебальцеве і Донецький аеропорт. Цей вагон курсує досі.

Співорганізаторка виставки Марина Полякова згадує, що коли робили першу виставку, дуже боялися, що у метро її можуть пошкодити: "По вагону метро я чесно думала, що будуть акти вандалізму. Я цього дуже боялась. Але все спокійно їздить. Нещодавно говорили про це. Їхав у цьому вагоні хлопчик, син загиблого, і каже: "Дивлюсь - люди читають, зайшов ветеран, озирнувся, усміхається". Людям це цікаво. І це дуже важливо".

У 2019 році виставка експонувалася в обласному військоматі. В 2020 році проєкт вимушено призупинили через карантин. Цього року організатори планують виставити світлини, окрім військової частини, у вишах Харкова.

"У нас є готовий макет цієї виставки. У військовій частині лише додається ще один сюжет там, де йдеться про участь саме частини у цій війні. Наступна експозиція буде у педагогічному університеті. Потім буде університет ім. Каразіна. Ми були на раді ректорів і всі дали згоду на відкриття виставок в університетах", - сказала Полякова.