У США півмільйона померлих від Covid-19. Влада Британії готова почати виведення країни з жорсткого локдауну.

Франції, навпаки, загрожує третій загальнонаціональний карантин. Вболівальники Australian Open освистали чиновника, який згадав вакцинацію.

 

За даними університету Джонса Хопкінса, з початку пандемії в світі коронавірусом заразилося в цілому майже 111,5 млн осіб, померло - майже 2,5 млн.

Число померлих тільки в Сполучених Штатах наблизилося до 500 тисяч осіб. США продовжують лідирувати і за кількістю хворих - 28,1 млн осіб.

 

Британія почне вихід з локдауну, але з безліччю умов


Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон представив план виходу Сполученого Королівства з локдауну, який був введений через COVID-19. Ослаблення обмежень почнеться з 8 березня.

Влада заявила, що вихід буде обережним і поетапним, і кожен етап буде, в свою чергу, розбитий на кілька стадій.

Перший етап запланований на березень. 8 березня відкриють школи, що, за словами влади, є їх пріоритетним завданням. Раніше в уряді обговорювалося питання про заходи, які допоможуть школярам надолужити навчальну програму.

Пропонувалися різні варіанти: помітно скоротити літні канікули в цьому році, продовжити навчальний день до кінця навчального року в середньому на дві години і навіть залишити всіх школярів на другий рік. Рішення поки не прийнято.

З 29 березня британці зможуть збиратися на відкритих просторах компаніями до 6 осіб або двома сім'ями.

З цієї ж дати люди зможуть виїжджати на прогулянки за межі своїх районів, але ночувати не вдома буде як і раніше заборонено.

В кінці березня повернуться до роботи спортивні секції. Про подальші кроки Даунінг-стріт оголосить пізніше.

 

Однак влада попереджає, що намічений вихід з локдауну буде можливий тільки при виконанні чотирьох умов:

Кампанія з вакцинації населення продовжує працювати без збоїв;

Дані підтверджують, що в результаті вакцинації значно знижується число вмираючих від коронавірусу і пацієнтів, які потребують госпіталізації;

Рівень захворюваності в країні не загрожує різким збільшенням госпіталізацій;

Нові штами вірусу не несуть смертельної загрози.

 

У Франції - загроза нового локдауну


Не знижується ось вже довгий час статистика заражуваність у Франції, що не дозволяє владі послабити карантинні заходи.
Епіцентром інфекції в даний момент є Ніцца - понад 700 випадків захворювання на 100 тис. жителів. Це в три рази більше, ніж у  решті країни, де статистика зараз становить 190 хворих на 100 тис. чоловік.

У Ніцці і в усьому регіоні в найближчі два тижні буде діяти частковий локдаун.

Експерти вважають, що ситуація, що склалася - результат послаблень в різдвяний період, коли число міжнародних рейсів на південь Франції зросла з 20 до 120 на добу, і більшість туристів, за словами мера Ніцци, не пройшли тест на вірус. Також вчені вважають, що дає про себе знати завезений британський штам.
Багато магазинів в країні працюють, але ресторани і раніше закриті. За словами французької влади, зараз найголовніше - уникнути третього загальнонаціонального локдауну.

 

Глядачі на Australian Open освистали вакцинацію


В ході церемонії нагородження переможця Відкритого чемпіонату Австралії з тенісу (ним став Новак Джокович) багато вболівальників на трибунах несхвально загомоніли при згадці про кампанію вакцинації, яка проводиться в країні.

 

 

Цього року турнір Великого шолома проходив при дуже обмеженому числі глядачів, а багато топових гравці взагалі не приїхали через обмеження. Виступаючи на нагородженні, один з організаторів турініру сказав, що поява вакцини вселяє оптимізм і віру в те, що незабаром все нормалізується.

В цілому, кампанія по вакцинації знайшла схвалення у більшості жителів Австралії, але  минулої суботи в ряді міст, включаючи Мельбурн і Сідней, пройшли нечисленні акції противників щеплень.

Заступник прем'єр-міністра Майкл Маккормак назвав поведінку австралійських фанатів огидною. За його словами, вакцина допоможе країні повернутися до нормального життя, а освистувати що-небудь взагалі - негідно.