Всесвітня організація охорони здоров'я погодила план компенсації збитків, завданих вакциною проти COVID-19 для 92 бідних країн-учасниць глобальної програми COVAX.

 

Як повідомляють у ВООЗ, компенсацію можуть отримати люди за рідкісні, але серйозні побічні ефекти, пов'язані з вакциною, отриманою у рамках COVAX. Програма компенсації діятиме до 30 червня 2020 року.

 

Серед 92 країн-учасниць, які можуть отримати компенсацію, зокрема, Молдова, Єгипет, Ефіопія, Нігерія та Україна.

"Надаючи одноразову компенсацію в повному та остаточному врегулюванні будь-яких претензій, програма COVAX спрямована на значне скорочення необхідності звернення в суди, бо це є потенційно тривалим і дорогим процесом", - йдеться у повідомленні.

У ВООЗ планують, що подавати заявки люди будуть через спеціальний сайт, який планують запустити до 31 березня 2021 року. Люди, які відповідають критеріям на отримання компенсації, можуть подати заявку, навіть якщо вакцина від COVAX буде їм введена до 31 березня 2021 року.

Спочатку програма буде фінансуватися коштом донорського фінансування AMC, як додаткова плата за усі дози вакцини COVID-19, поширювані через COVAX.