Суддя Віктор Попречив, який оголосив сьогодні вирок активісту Сергію Стерненку, до 2014 року у Донецьку був відомим сталіністом. Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомив журналіст та член української делегації в ТКГ Денис Казанський. 


"Виявляється, Сергія Стерненка судив суддя Віктор Попревич з Донецька, який ще до війни був добре відомий на все місто тим, що встановив біля воріт власної садиби бюсти Леніна і Сталіна. Треба ж, я думав він давно на пенсії або в Росії", - зазначив Казанський.

 

Рішення щодо Стерненка Казанський назвав замовленням ОПЗЖ та Андрія Портнова. 

"Мабуть, ніхто інший виконувати замовлення ОПЗЖ і Портнова не погодився. Тому-то і перенесли засідання на 23 лютого. Спеціально захотіли поглумитися", - додав він.

 

Фото facebook Денис Казанский

 

Фото facebook Денис Казанский

 

Фото facebook Денис Казанский

 

Речниця президента Юлія Мендель у коментарі "Радіо Свобода" повідомила, що Президент Володимир Зеленський не обговорював із активістом Сергієм Стерненком призначення на державні посади.

"Президент України не пропонував Сергію Стерненку жодних посад, оскільки такі пропозиції не є частиною моделі соціальних ліфтів, які президент вважає найкращою моделлю відбору професіоналів на посади", - йдеться у її коментарі.

Речниця президента додала, що Зеленський "наголошував і наголошує, що покладається на незалежність і справедливість правоохоронної системи у розслідуваннях", не втручається у розслідування і не тисне на правоохоронні органи в будь-якій справі.

Мендель також прокоментувала телефонний дзвінок, який Стерненко мав після оголошення йому вироку із адресатом, підписаним як "Володимир Зеленський".

"Публічні заяви, якими президента намагаються долучити до цієї історії, є політизацією справи. Жодних дзвінків від вказаної засудженої особи  президент не отримував. Глава держави вважає, що не має бути частиною спроб самопіару будь-якого активіста або політика, його ім'я не має використовуватися в спробах захиститися від судового вироку", - повідомила речниця Зеленського.

 

Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси оголосив вирок активістові Сергію Стерненку у справі за обвинуваченням у викраденні людини - сім років і три місяці ув'язнення із конфіскацією половини майна.

Справа стосувалася викрадення людини в 2015 році, а саме - тодішнього депутата Комінтернівської районної ради Одещини Сергія Щербича, керівника осередку проросійської партії "Родіна".
Потерпілий заявляв, що його викрали, били, катували і вимагали відмовитися від депутатського мандату.
8 вересня 2015 року Стерненка заарештували за підозрою у викраденні. Він тоді був лідером одеського "Правого сектора".
Обвинувачення просило позбавлення волі для Стерненка на вісім років із конфіскацією майна.

Стерненко заперечує причетність до інкримінованих злочинів, зазначивши в суді, що підставою для відкриття низки кримінальних справ стала бездоказова заява Сергія Щербича про напад на нього і викрадення "заради 300 гривень", а також знайдена слідчим у помешканні підсудного зброя.