Підрозділи Сумського прикордонного загону Держаної прикордонної служби України продовжують вдосконалювати свою бойову майстерність та нарощувати військову складову. Найбільшу увагу в ході підготовки підрозділів приділяється практичному відпрацюванню дій у разі ускладнення ситуації на кордоні.

 

В рамках проведення зборової підготовки одного з підрозділів загону прикордонники здійснили марш на бронетехніці та провели навчальні стрільби на полігоні під Сумами, повідомляє defence.

 

 

Охоронці кордону вдосконалювали навички стрільби з групової та стрілецької зброї. Зокрема, бойові стрільби виконали навідники озброєння бойових машин, розрахунки зенітних установок ЗУ-23-2 та станкових протитанкових гранатометів СПГ-9.

 

 

 

З поставленими завданнями бійці справились та показали високий рівень підготовки до виконання завдань.

Нагадаємо, що незадовго до початку російської агресії в ході реформи ДПСУ було суттєво скорочено військовий компонент прикордонників. Ситуація, що склалася в 2014 році, показала слабкість прикордонників у військовому відношенні, недостатнє технічне оснащення та матеріальне забезпечення суб'єктів інтегрованого управління кордонами, що не дало змогу повною мірою реагувати на нові загрози.

 

 

В ході подальшої оптимізації штатної структури та трансформації прикордонного відомства чисельність Державної прикордонної служби України було збільшено на 3000 військовослужбовців.

Також було створено оперативно-бойові прикордонні підрозділи, які взяли під контроль лінію розмежування з тимчасово окупованими територіями Луганської та Донецької областей. В стислі строки було проведено облаштування та фортифікаційне укріплення новостворених підрозділів.

 

ДПСУ, Сумський загон, зборова підготовка, стрільби, Defense Express

 

Із залученням коштів міжнародної технічної допомоги підрозділи, що виконують завдання вздовж лінії розмежування в зоні проведення АТО отримали сучасну броньовану техніку та амуніцію.

До штату прикордонних оперативно-бойових підрозділів було введено принципово нові для прикордонного відомства військові спеціальності (спеціалісти штурмових груп, екіпажі БТР, розрахунки АГС-17, розрахунки СПГ-9, ЗУ-23-2, сапери, оператори ПЗРК "Ігла"), було організовано забезпечення засобами ураження даної категорії військовослужбовців та їх відповідну підготовку.

За результатами проведених заходів було збільшено оперативну глибину прикриття кордону.