Канцлер ФРН Ангела Меркель (Angela Merkel) на засіданні парламентської фракції ХДС / ХСС заявила про початок третьої хвилі епідемії в Німеччині, повідомляє RTL з посиланням на джерела, знайомі з ходом відеоконференції у вівторок, 23 лютого.

"Ми не можемо закривати очі на той факт, що маємо справу з третьою хвилею", - цитує телеканал слова глави німецького уряду, повідомляє DW.

При цьому вона вказала, що в разі, якщо в Німеччині почала поширюватися "південноафриканська" мутація коронавірусу, є небезпека того, що наявні в розпорядженні вакцини виявляться недостатньо ефективними. У зв'язку з цим вона закликала утриматися від значних послаблень локдауну на тлі виникнення нових мутацій коронавірусу, повідомляє Reuters з посиланням на свої джерела.

 

За даними агенції dpa, котра також посилається на учасників онлайн-засідання, Меркель при цьому конкретизувала свої уявлення про те, як саме слід знімати обмеження в трьох сферах - соціальні контакти, освітні установи і різні галузі економіки, в тому числі магазини, ресторани і готелі.

До наступної конференції за участю прем'єр-міністрів федеральних земель необхідно розробити конкретні етапи пом'якшення локдауну і необхідні умови для кожного з них, вказується далі. При цьому на кожному етапі ослаблення обмежень необхідно запобігти експоненціальному зростанню нових заражень і необхідність нового посилення локдауну, зазначила далі Меркель.