Вищий антикорупційний суд України наклав арешт на частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара - Західний напрямок», яку Рада національної безпеки й оборони на засіданні 19 лютого вирішила повернути у державну власність.


Як повідомила Служба безпеки України, суд ухвалив таке рішення 23 лютого на підставі доказів, зібраних спільно СБУ, НАБУ, САП і Офісом генпрокурора.

У СБУ додали, що незаконне вибуття частини нафтопроводу з державної власності правоохоронці розслідують у межах спільної слідчої групи.

«Майно (в тому числі будівлі, споруди, інші об'єкти, що розташовані в Україні і забезпечують діяльність нафтопродуктопроводу) буде передано від комерційної структури до Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА)», - повідомили в СБУ.

У спецслужбі додали, що спільно з Національним антикорупційним бюро проводять заходи «з передачі усього об'єкту нафтопродуктопроводу під контроль державного акціонерного товариства «Укртранснафта» для вжиття заходів щодо його збереження».

«Нагадаємо, раніше слідчі СБУ та детективи НАБУ виявили, що службовці ТОВ «ПрикарпатЗахідТранс» на підставі завідомо підроблених документів незаконно заволоділи державним майном, вартість якого становить понад 200 млн грн. Правоохоронці провели процесуальні дії у межах кримінального провадження за фактом незаконного привласнення стратегічного об'єкта транспортної інфраструктури держави», - йдеться в повідомленні.

У СБУ додали, що досудове розслідування триває.