Фінська лабораторія заявила про підтвердження випадку зараження новим штамом коронавірусу в Фінляндії.


Виникнути цей штам коронавірусу міг за межами Фінляндії, повідомляється на сайті Vita Laboratoriot, пише DT.

Виявлений штам Sars-CoV-2 отримав назву Fin-796H. Лабораторія зафіксувала поки 2 випадки зараження цим штамом, але вважають, що їх може бути набагато більше.

Лабораторія визначила весь геном штаму Fin-796H. Дослідження показали, що цей штам раніше не фіксували ні в одній країні світу, проте він має досить багато змін, а це може свідчити про те, що Fin-796H розвивався за межами Фінляндії.

"Однак про цей варіант більше ніде не повідомляли, і, отже, можливо, що походження цього варіанту знаходиться в регіоні, де вірусне секвенування мало або взагалі не проводиться", - пояснили в Vita Laboratoriot.

Тепер у Фінляндії планують модернізувати ПЛР-тести для виявлення чергового штаму коронавірусу.

"Цей штам збільшує ризик того, що десь у світі цей варіант може таємно поширитися, не бувши виявленим місцевими тестами", - додали в лабораторії.

 

Раніше в Японії була зафіксована нова мутація коронавірусу COVID-19.

Нова мутація відрізняється від штамів, раніше з'явилися в Великій Британії, ПАР і Бразилії.

Згідно із заявою генерального секретаря Кабінету міністрів Японії Кацунобу Като, 91 випадок зараження новим штамом коронавірусу був виявлений в регіоні Канто на сході Японії. Також два випадки зараження були виявлені на карантинному пункті в аеропорту.

Національний інститут інфекційних захворювань Японії зазначив, що новий штам, швидше за все, був завезений з-за кордону, але він відрізняється від інших штамів, які раніше були виявлені на території країни.

В Японії зареєстрований вже 151 випадок захворювання різними штамами, які до цього були зафіксовані в Великій Британії, ПАР і Бразилії.