Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян провів ходу своїх прихильників і звільнив главу генерального штабу збройних сил Вірменії Оніка Гаспаряна, котрий виступив проти нього.  Для вступу в силу указу потрібен підпис президента Армена Саркісяна, але той поки не оголосив про своє рішення і застеріг політиків від спроб тиску на нього.

 

"Ми припиняємо нашу акцію і пропонуємо опозиції також припинити свою акцію. Запрошуємо їх на обговорення з питання подальших дій", - сказав прем'єр.
Але натхнена виступом військових опозиція не має наміру розходитися - протестувальники перекрили проспект Маршала Баграмяна, де розташована резиденція прем'єра і будівля парламенту, і обіцяють не йти з нього до відставки прем'єра.

Протестуючі стали ставити намети на площі перед парламентом. Вони відмовляються вести діалог про будь-що, крім виходу уряду у відставку.

Лідери опозиції також сформували делегацію для зустрічі з президентом країни і вимагають парламент зібрати позачергове засідання.
Але більшість в парламенті - у лояльної Пашіняну фракції, і депутати висловили підтримку прем'єру.

 

Пашинян також розповів, що переговорив по телефону з президентом і повторив свою позицію: або президент повинен підписати указ про відставку глави генштабу Гаспаряна, або той сам іде у відставку.

Президент Саркісян виступив із заявою, в якій закликав усіх громадян, владу і силові структури до стриманості і розсудливості.

Він також застеріг політиків від спроб тиску на нього.

"Президент республіки не підтримує кого-небудь або будь-яку політичну силу, ніколи не підтримував і не збирається надалі", - сказав Саркісян.

Він оголосив, що у нього є три дні на ухвалення рішення про відставку глави генштабу, і додав, що це не рядове кадрове рішення.

Президент також закликав "не піддаватися на провокації і утримуватися від закликів до ненависті і нетерпимості". "Наш народ не може собі дозволити розколу, повинна бути відкинута будь-яка спроба дестабілізувати державу і поставити під загрозу державність", - сказав глава Вірменії.

Саркісян також наголосив на необхідності діяти в рамках конституції.

Він, однак, не розповів, як вчинить з указом про звільнення глави генштабу.

Раніше, виступаючи перед прихильникам в центрі Єревана, Пашинян заявив, що ситуація в країні напружена, але керована, а збройні сили підпорядковуються народу і главі уряду.

 

Нагадаємо, політична криза почалася вранці в четвер після того, як генеральний штаб зажадав відставки Пашиняна.

Прем'єр у відповідь звільнив главу генштабу Гаспаряна і його заступника, а також назвав заяву військових спробою перевороту.

 Підставою для політичної кризи в Вірменії стали слова Нікола Пашиняна про ненадійність російських ракетних комплексів "Іскандер".

Пашинян заявив, що ракети російських комплексів "Іскандер" "не вибухали, або вибухали на 10%".