Три з п'яти чартерних літаків, на офшорних власників яких РНБО наклав санкції через справи нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука, незадовго до засідання РНБО перегнали в Швейцарію.

 

За даними журналістів, там прописаний бенефіціарний власник «труби Медведчука», який і заробляв на схемі з нафтопродуктопроводом.

У рішенні РНБО йдеться про накладення санкцій на п'ять офшорних компаній, які, в свою чергу, значаться власниками приватних літаків.

 

Журналісти повідомляють, що дві з них безпосередньо пов'язані з нардепами Віктором Медведчуком та Тарасом Козаком, адже народні депутати в різний період користувалися бортами, записаними на ці фірми.

Третя компанія записана на дружину президента будівельного холдингу Київміськбуд Ігоря Кушніра. За словами самого Кушніра, санкції ймовірно були накладені помилково.

Четверта компанія пов'язана з колишнім депутатом і бізнесменом Віталієм Хомутинниіком. Він підтвердив, що компанія належить йому, на неї зареєстровано тільки літак і також заявив про помилковість накладення санкцій.

П'ята компанія з списку санкцій - WHPA AVIA LTD - зареєстрована на Віргінських островах. Додаткової інформації про цю фірму журналістам знайти не вдалося, але припускають, що ця структура пов'язана з компанією з дуже схожою назвою - WHPA LIMITED, яка пов'язана з російським бізнесменом Сергієм Сударіковим. За інформацією ЗМІ, останній - наближений до глави Роснафти і давнього друга президента РФ Володимира Путіна Сєчина.

 

За даними журналістів, літаки всіх трьох вищеназваних офшорок попри заяви Кушніра та Хомутинніка про помилковість, в період з 10 по 21 лютого вилетіли в аеропорт поблизу містечка Сент-Галлен в Швейцарії, де, за інформацією журналістів, залишаються досі.

 

Bihus.Info повідомляє, що саме в Сент-Галлені юридично прописана фірма Інтернешнл Трейдинг Партнерс, яка є співвласником українського ПрикарпатЗахідтранс, яка по суті і стала причиною накладення санкцій за володіння частиною нафтопродуктопроводу Самара-Західний напрямок, який призначений для перекачування дизеля з Росії та Білорусі в Україну і Європу.

Журналісти заявили, що саме з цієї швейцарською компанією і з її власником - Анатолієм Шефером - і пов'язують Медведчука та його оточення, яке нібито і заробляло на володінні нафтопроводом.

У ОПЗЖ раніше спростовували інформацію про причетність Медведчука до «труби».

Після накладення санкцій цю частину «труби Медведчука» мають передати в управління Нацагенства з розшуку та управлінні активами.

Санкції проти Медведчука і Козака

Рада нацбезпеки і оборони України 19 лютого запровадила санкції проти 19 юридичних і восьми фізичних осіб, зокрема російських бізнесменів, пов'язаних з поставками вугілля та інших енергоресурсів, і ТОВ Торговый дом Донские угли.

Під санкції потрапили лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук, його дружина Оксана Марченко та Наталія Лавренюк, яку називають цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції запроваджено за статтею про фінансування тероризму.

Перед цим РНБО запровадила санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та його телеканалів 112 Україна, NewsOne, ZIK, які пов'язують з Медведчуком.

 

Рішення про санкції ґрунтується на матеріалах СБУ про незаконне постачання вугілля з тимчасово окупованої території до РФ і підконтрольної частини України.

Партія ОПЗЖ назвала санкції актом політичних репресій і заявила, що Україна «ще на крок наблизилася до диктатури».