Міністерство оборони України підтримує ініціативу, щоб в Меморіальному комплексі «Зала пам'яті», розташованому на його території, поруч з іменами загиблих в боях за Україну героїв регулярних військ і силових структур були також викарбувані імена добровольців. Про це йдеться у зверненні з нагоди Дня українського добровольця міністра оборони Андрія Тарана.


«Ми підтримуємо ініціативу, щоб Зала Пам'яті на території Міністерства оборони стала храмом збереження пам'яті не тільки про загиблих героїв регулярних військ і силових структур, а й добровольців. Кожен, хто зі зброєю в руках боронив Україну від агресії Російської Федерації, заслуговує на гідну шану та визнання. Імена усіх синів і дочок України, які загинули, відстоюючи суверенітет Батьківщини, мусять бути викарбувані в граніті для майбутніх поколінь», - наголосив він.

Міністр також висловив слова подяки тим добровольцям, які увійшли до складу підрозділів Збройних Сил України та продовжують професійно виконувати бойові завдання із захисту Батьківщини у складі різних підрозділів української армії.

 

День українського добровольця: що це за свято

День українського добровольця відзначається 14 березня. Це свято запровадила Верховна Рада 17 січня 2017 року з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Саме 14 березня перші добровольці вирушили на базу у Нових Петрівцях Київської області, звідки пішли відбивати напад Росії на Україну.

 

Що таке Зала пам'яті захисників України

Зала пам'яті захисників України створена на вшанування пам'яті військовослужбовців Збройних сил України, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам'яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам'яті та Стеллою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.