За даними німецької газети Welt am Sonntag, фінансові виплати для підприємців і фірм, які постраждали від пандемії, виявилися в руках ісламських екстремістів. В окремих випадках ці кошти могли бути спрямовані на "пряме фінансування тероризму", пише видання в неділю, 14 березня, з посиланням на джерело в прокуратурі Берліна, пише DW.


У слідства є інформація про, щонайменше три випадки передбачуваного використання антикризової допомоги німецької влади для фінансування терористичних об'єднань в районах бойових дій на Близькому Сході, повідомляє Welt am Sonntag.

Крім того, допомогу в ході пандемії отримали члени берлінського салафітского і антисемітського об'єднання Jama'atu, яке в кінці лютого було заборонено Сенатом Берліна, а також відомий ісламістський проповідник Ахмад Арміхо (Ahmad Armih). Як нагадує Welt am Sonntag, серед близьких Jama'atu ісламістів значився Аніс Амри, який влаштував теракт на різдвяному ярмарку в Берліні в 2016 році.

 

Розслідуються понад сто передбачуваних випадків незаконного отримання коштів ісламістами

За даними газети, в Берліні ведеться розслідування в більш ніж ста випадках незаконного отримання допомоги постраждалим від обмежувальних заходів влади, спрямованих на скорочення показників інфікованих коронавірусом. Підозрюваними є близько 60 осіб, мечетей і ісламістських об'єднань. В цілому мова йде про протизаконно отримані близько одного мільйона євро. 250 тисяч євро з цієї суми були вилучені в ході обшуків, зазначається далі.

За минулі місяці земельне відомство з кримінальних справ провело обшуки в мечетях, офісах мусульманських об'єднань і житлових приміщеннях в Берліні. За махінації, пов'язані з отриманням державної допомоги, загрожує покарання до п'яти років в'язниці, в особливо тяжких випадках - до десяти років позбавлення волі.

За останній рік в Німеччині було прийнято кілька пакетів фінансової допомоги населенню та бізнесу, які постраждали від кризи. Зокрема, допомогу отримали самозайняті громадяни, сім'ї з дітьми і компанії, які зазнали втрат в ході пандемії.