Центр громадського здоров'я, що працює при Міністерстві охорони здоров'я, оприлюднив найпоширеніші фейки про вакцинацію від коронавірусу.

 

Про це повідомляється на Facebook-сторінці ЦГЗ.

Так, серед найпоширеніших фейків у відомстві назвали необхідність мати негативний ПЛР-тест або бути вакцинованим від COVID-19, щоб уникнути карантину чи самоізоляції під час поїздок до країн Євросоюзу.

Крім того, у ЦГЗ звернули увагу на інформацію про те, що начебто індійська та китайська вакцини, якими прищеплюють українців, не визнані в ЄС, а тому громадянам доведеться сидіти на карантині у разі подорожей. Натомість фахівці повідомили, що Європейська агенція з лікарських засобів вже надала рекомендації Євросоюзу дозволити використання вакцини AstraZeneca на території держав-учасниць блоку. Також у ЦГЗ зазначили, що вакцини Sinovac та Sinopharm перебувають на останніх стадіях погодження у Всесвітній організації охорони здоров'я.

Окрім того, у Центрі громадського здоров'я заявили, що Україна поки не планує впроваджувати паспорти вакцинації.

"Водночас кожен українець за потреби може безкоштовно отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його можна отримати після введення другої дози вакцини у будь-якому медичному закладі", - додали у МОЗ.