У справі щодо ймовірного викрадення у Молдові українського екссудді Миколи Чауса, якого в Україні звинувачують у хабарництві, є перший затриманий.

 

Про це під час брифінгу повідомив міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку.

Він зазначив, що затриманий - іноземець. Також правоохоронці встановили транспортні засоби на яких пересувались ймовірні викрадачі і наразі продовжують встановлювати інших ймовірних співучасників.

«Цей злочин був здійснений іноземними громадянами, які перетнули державний кордон. Ці громадяни вже покинули країну, перетнули кордон з Україною. У нас також є записи доказів українською мовою», - сказав міністр.

Також він наголосив на тому, що для подальшого розкриття злочину вони співпрацюватимуть з Інтерполом та Службою інформаційної безпеки Молдови. 

 

Додамо, Мая Санду зажадала роз'яснення від Міністерства внутрішніх справ та Служби інформації й безпеки щодо викрадення колишнього судді Дніпровського суду Києва Миколи Чауса у Кишиневі.

Про це вона написала у Facebook.

«Неприпустимо, щоб у Молдові зникали люди - незалежно від того, чи є вони громадянами нашої країни та чи доведена їхня вина у злочині», - зазначила Санду.

Вона вимагає від МВС та СІБ «негайних дій та роз'яснення бентежного зникнення іноземця в Молдові».

 

Нагадаємо, молдовське видання NewsMaker із посиланням на поліцію Кишинева та адвоката Чауса Юліана Балана повідомило, що українського екссуддю викрали.

За словами адвоката, Чауса викрала «група невідомих озброєних чоловіків» у центрі Кишинева. У поліції столиці також підтвердили викрадення. За словами речниці, це сталося неподалік житлового будинку в центральному районі міста. За фактом викрадення поліція порушила кримінальну справу.

Раніше молдовські ЗМІ повідомляли, що суд у Молдові остаточно відмовив Чаусу в політичному притулку. Спеціалізована антикорупційна прокуратура раніше нам зазначала, що це рішення прискорить екстрадицію колишнього судді до України. Однак адвокат Юліан Балан уточнив, що остаточної відмови в політичному притулку не було: наразі рішення апеляційної палати оскаржується в касаційному суді.