Член експертної групи оперативного штабу Міністерства охорони здоров'я, лікар-анестезіолог Сергій Дубров розповів в ефірі Українського радіо, що перший етап вакцинації від COVID-19 загальмувався через погану інформаційну політику щодо щеплень, пише Суспільне.

 

Він пояснив, що перший етап вакцинації в Україні загальмувався тому, що в українців не було достатньої кількості інформації про щеплення, а також тому, що ця інформація не завжди є правдивою.

"Певні сумніви закладаються через інформаційну політику, коли говорять про ускладнення, невисоку ефективність чи що не потрібно вакцинуватися тим, в кого високий рівень імуноглобуліну. Хоча рівень імуноглобуліну g взагалі не потрібно досліджувати, тому що він не відображає ступінь напруженості чи ефективності імунітету. Також говорять, що тим, хто перехворів, не потрібно вакцинуватися, хоча це не так", - пояснив Дубров.

 

За його словами, треба давати відкриту і чесну інформацію і кожна людина буде для себе приймати рішення: хоче вона забезпечити собі на півроку-рік імунітет і не ризикувати та лежати у відділенні інтенсивної терапії на ШВЛ чи обирає лотерею. Експерт зазначив, що велика кількість людей старшого віку вже вакцинуються у понад 3,5 тисячах кабінетів щеплень, не рахуючи мобільних бригад.

"Якщо буде достатня кількість вакцин, потенційно можна буде проводити щодня щеплення понад 130 тисячам осіб", - сказав він.

 

Також він пояснив, як поєднати національний план вакцинації з дорожньою картою.

"Відмінностей національного плану від дорожньої карти за структурою осіб, яких слід вакцинувати, та черговістю небагато. Національний план має більшу юридичну силу і охоплює не лише роботу Міністерства охорони здоров'я, а й інших центральних органів виконавчої влади. також передбачено більш жорсткий контроль за виконанням плану на місцях", - розповів Дубров.

 

За словами експерта, Національний план також охоплюватиме п'ять етапів вакцинації, перший з яких вже практично завершений. Згідно з дорожньою картою, перший етап вакцинації припав на січень-квітень 2021 року й охопив осіб з найвищим ризиком розвитку COVID-19 - лікарів. Планувалося вакцинувати 367 тисяч осіб, проте наразі вакциновано 305 тисяч.

"Серед 367 тисяч осіб не всі 100% забажали вакцинуватися, а близько 30-35%, як у середньому по Україні. Тому в 304 тисячі вакцинованих входять й особи з другого етапу вакцинації, який має відбутися у квітні-червні 2021 року та охопити 2,5 мільйони людей", - пояснив Дубров.

 

Він наголосив, що наразі очікується постачання понад 22 мільйонів доз вакцини різних виробників. Три вакцини вже зареєстровано в Україні Pfizer, Sinovac та CoronaVac.

"Китайська вакцина 25 березня вже доставлена в Україну та 10-12 днів буде проходити всі процедури перевірки безпеки. Й не пізніше 9 квітня після схвалення державним експертним центром її також будуть використовувати. Наразі в Україну вже було поставлено 715 тисяч вакцини: 500 тисяч Covishield та 215 тисяч - CoronaVac", - зауважив експерт.